czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 lutego 2021
  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 4727

Międzynarodowe sukcesy Wojciecha Buczka - klarnecisty z Czechowic

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Wojciech Buczek, młody klarnecista z Czechowic-Dziedzic 23 grudnia 2020 roku zdobył pierwszą lokatę w międzynarodowym konkursie muzycznym "Kings Peak Music Competition" w Stanach Zjednoczonych. Kolejna ważna nagroda wpadła w jego ręce 31 stycznia tego roku - zajął drugie miejsce w międzynarodowym konkursie muzycznym "Melos-Kyoto" w Japonii.
 

Reklama

Wojciech Buczek
Wojciech Buczek - czechowicki klarnecista · fot. materiały prasowe


Wojciech Buczek ukończył Państwową szkołę muzyczną I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Aktualnie jest studentem drugiego roku Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie klarnetu dr Piotra Lato.

Od początku swojej przygody z muzyką zaangażowany był w życie Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy miejskim Domie Kultury w Czechowicach-Dziedzicach pod batutą Tomasza Janusza. Miedzy innymi to właśnie tej orkiestrze zawdzięcza swoje zdobyte umiejętności, co często podkreśla.

Aktualnie Wojtek jest instruktorem klarnetu w Miejskim Domu Kultury i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych adeptów klarnetu na lekcje gry.

Loading...


Loading...

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj