czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 lutego 2021
  • wyświetleń: 826

Panele podłogowe odporne na wilgoć? Postaw na panele winylowe LVT

Materiał partnera:

Zwykłe panele laminowane są podatne na wilgoć, dlatego wtedy, gdy będą na nią narażone, mogą się nieestetycznie wybrzuszać. Także woda nie jest dobra dla paneli drewnianych. Są jednak panele, którym niestraszne jest nawet kładzenie ich w kuchni czy w łazience. To panele winylowe, które oferowane są w wielu modnych wzorach.

Panele podłogowe odporne na wilgoć? Postaw na panele winylowe LVT


Czym są panele LVT?Panele podłogowe określane jako LVT, czyli Luxury Vinyl Tiles to inaczej panele winylowe. Są one jednym z ostatnich hitów w aranżacji wnętrz, ale w sprzedaży dostępne są już od wielu lat. Do ich produkcji wykorzystuje się polichlorek winylu, czyli PCV.

Ze względu na wykorzystanie PCV panele podłogowe tego typu są cienkie i elastyczne, a także mają wiele dodatkowych właściwości, których nie mają panele laminowane oraz panele drewniane.

Zalety paneli winylowych:
  • wysoce odporne na zarysowania
  • wodoodporne
  • cienkie - nadają się do układania na istniejącej już podłodze
  • nadają się do samodzielnego układania
  • łatwe do utrzymania w czystości


Panele winylowe - dostępne wzory

Oferowane przez producentów panele winylowe to mnóstwo stylowych wzorów do wyboru, dlatego można łatwo dopasować je do aranżacji wnętrz w różnych stylach.
Największym powodzeniem cieszą się panele imitujące drewno naturalne. Można kupić je w wariantach przypominających drewno o jasnych, bielonych wybarwieniach, ale również ciemniejsze drewno egzotyczne. Poza tym panele te oferowane są w innych wariantach wzorniczych, na przykład przypominające kafelki, beton, kamień.

Gdzie można układać panele winylowe?Ze względu na posiadane właściwości panele LVT nadają się do układania w wielu pomieszczeniach.
Panele winylowe mogą być wykorzystane do wykończenia podłogi w salonie, sypialni, pokoju dziecka. Również bardzo dobrze sprawdzają się do kuchni, przedpokojów, a nawet łazienek, ponieważ są odporne na wilgoć. Można zatem bez problemu umieścić je także tam, gdzie na podłogę czasami kapie woda lub w powietrzu unosi się większa ilość pary wodnej.

Panele winylowe - cenaCeny paneli winylowych są wyższe niż paneli laminowanych, ale w tej cenie otrzymuje się produkt o bardzo dobrych właściwościach, zwłaszcza pod kątem odporności na wilgoć. Zwykle koszty wynoszą około 60-100 złotych za jeden metr kwadratowy.

Panele winylowe są obecnie sprzedawane w wielu sklepach, między innymi można kupić je w popularnych marketach, ale również dostępne są one w sklepach specjalizujących się w sprzedaży materiałów podłogowych. Z dostępnymi ofertami paneli można zapoznać się online na stronach sklepów i producentów, aby wybrać najlepszy wzór do swojego domu.