czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

 • 21 lutego 2021
 • wyświetleń: 2156

#GŁOŚCIEwPOŚCIE - rekolekcje wielkopostne w formie online

Specjalne propozycje wielkopostnych rekolekcji dla różnych grup wiekowych w formie online przygotowała diecezja bielsko-żywiecka. Podobnie jak w Adwencie, pomysłodawcy wirtualnego przedsięwzięcia pod nazwą #GŁOŚCIEwPOŚCIE - realizowanego w internecie - uważają, że obostrzenia spowodowane pandemią koronawirusa stały się okazją do szukania nowych sposobów dotarcia z Dobrą Nowiną do każdego człowieka.

Reklama

marek studenski, ksiądz, głościewpoście
#GŁOŚCIEwPOŚCIE · fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Flagową serią w ramach wielkopostnej inicjatywy będą rekolekcje głoszone przez wikariusza generalnego diecezji ks. dr. Marka Studenskiego pod nazwą "Nadaj życiu smak". Pierwszy odcinek cyklu, który łączy w sobie wskazówki duchowe i kulinarno-dietetyczne, został opublikowany w Środę Popielcową.Co tydzień przez cały Wielki Post na diecezjalnym kanale YouTube oraz na stronie diecezji publikowane będą krótkie rozważania dla dzieci i młodzieży. Wygłoszą je młodzi kapłani: dla dzieci - księża Grzegorz Piekiełko oraz Paweł Wawak, dla młodzieży specjalne nauki przygotowały kapłańskie duety: ks. Damian Broda i ks. Jakub Kuliński, ks. Filip Magiera i ks. Przemysław Gorzołka, ks. Wojciech Nowak i ks. Maciej Godzieszka, a także ks. Kamil Kuchejda.

- Wszystkie filmy wyróżniają oryginalne, ciekawe scenariusze, często oparte na zabawnych dialogach, i nowoczesny, dynamiczny montaż. Całość przedsięwzięcia przygotował jego inicjator - sekretarz biskupa bielsko-żywieckiego ks. Piotr Góra - zauważa diecezja.

Rekolekcje dla młodzieży zapowiedzieli:
 • Ks. Damian Broda & Ks. Jakub Kuliński - we wtorki (23 lutego, 2 marca, 9 marca, 16 marca, 23 marca)
 • Ks. Filip Magiera & Ks. Przemysław Gorzołka - w niedziele (21 lutego, 28 lutego, 7 marca, 14 marca, 21 marca, 28 marca, 1 kwietnia)
 • Ks. Kamil Kuchejda - w piątki (26 lutego, 5 marca, 12 marca, 19 marca)
 • Ks. Wojciech Nowak & Ks. Maciej Godzieszka - w czwartki (25 lutego, 4 marca, 11 marca)


Rozważania dla dorosłych poprowadzą:
 • Ks. Marek Studenski - (17, 18, 19 lutego)
 • Ks. Jan Dziedzic #Święty4ever - (20, 21, 22 lutego)
 • Ks. Antoni Dewor - (19, 20, 21 marca)
 • Ks. Przemysław Sawa - (6, 7, 8, 9 kwietnia)
 • Ks. Mateusz Dudkiewicz - Rekolekcje Zawierzenia w Roku św. Józefa "Serce Ojca".


Jednocześnie zapowiedziano kontynuowanie codziennych spotkań z bp. Romanem Pindlem w ramach "Dobre słowo na dziś", niedzielnych kazań ks. Marka Studenskiego - "Szklanka dobrej rozmowy" i cotygodniowych podcastów: ks. Mateusza Kierczaka i ks. Piotra Góry - "Dopowiedzenia" - dostępnych na Apple Music oraz Spotify - i biskupa Romana - Biblia - SŁOWA ŻYCIA. Wszystkie rozważania oraz transmisje live można znaleźć na wspomnianym już kanale diecezjalnym na YouTubie oraz profilach na Facebooku oraz Twitterze.

mp / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.