czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 22 lutego 2021
  • wyświetleń: 1040

Fotograf na ślub - jak wybrać?

Materiał partnera:

Wkrótce pandemia koronawirusa się skończy. Pojawi się większa wolność w zakresie organizacji ślubów. Przyszli państwo młodzi staną przed wyborem fotografa ślubnego. W poniższym tekście podpowiadamy na co zwrócić uwagę podczas wyboru fotografa ślubnego.

Fotograf na ślub - jak wybrać?


Wybór fotografa na ślub - czy to ważne?Wybór fotografa ślubnego to niełatwe zadanie. Dopiero po zakończeniu uroczystości będzie można się przekonać, czy wybór ten był odpowiedni. Fotograf ślubny i jego praca na ślubie uzależniona jest od kilku czynników, które wpływają na ostateczny efekt artystyczny.

1. Szukamy fotografa ślubnegoOglądaj zdjęcia i z uwagą słuchaj znajomych, dzięki czemu od zaprzyjaźnionych par otrzymasz najlepsze rekomendacje. Nie patrz na polecenia czy opinie na portalach internetowych, przeważnie są to reklamy samych zainteresowanych i nie są one do końca prawdziwe. Świetny sposób to wizyta na stronie internetowej fotografa ślubnego i sprawdzenie jego portfolio. Zwróć uwagę na reportaż ślubny a nie na na pojedyncze zdjęcia. Dzięki temu zdobędziesz mieć o wiele szersze spektrum argumentów do wyrobienia własnej opinii.

2. Ceny usług fotografów ślubnychFinanse to bardzo ważna kwestia dla każdej pary młodej. Dlatego też często o wyborze fotografa decydują ceny jego usług. Rozpiętość cen bywa zaskakująca a usługi niektórych fotografów mogą być kilkukrotnie większe niż innych. Nie szukaj najtańszej oferty. Niski koszt usługi fotografa ślubnego przeważnie cechuje fotografów, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia. Osoba, która przetarła już szlaki i ma wysokie poczucie estetyki to dla Ciebie prawdziwy skarb. Wiedz, niekiedy to co wczoraj widziane było jako nowatorskie, dzisiaj może kopiować wielu fotografów. Zainwestuj w dobre oko, które nie ulega modzie ale potrafi dostrzec emocje i uczucia.


Fotograf na ślub - jak wybrać?


Sprawdź czy Twój przyszły fotograf ślubny posiada w ofercie dodatki takie jak projekt albumu ślubnego, zdjęcia typu plener ślubny a może w pakiecie otrzymasz także sesję narzeczeńską? Dopytaj swojego fotografa ślubnego, jaką ilość obrobionych zdjęć oddaje klientom i czy do materiału otrzymuje się galerię internetową, czyli doskonałe narzędzie, pozwalające wysyłać mailem do gości link ze zdjęciami z uroczystości.

Rozpiętość cen często wynika z zaplecza technicznego - dobrzy fotografowie ślubni są w posiadaniu drogiego sprzętu oraz zapasowych aparatów na wypadek awarii, aby ich klienci czuli się zawsze bezpiecznie.

3. Umowa na usługi z fotografem ślubnymCzytelna i przejrzysta umowa to bardzo ważna rzecz. Umowa powinna odpowiadać na pytanie - kto i kiedy wykonuje usługę? Jaka jest odpowiedzialność fotografa z powodu niewykonanej umowy? Czy fotograf który będzie pracował na Twoim ślubie bierze zaliczkę oraz co w przypadku gdy ślub się nie odbędzie? Fotograf ślubny przeważnie pobiera zadatek tuż po podpisaniu umowy i rezerwacji terminu. Jest to zabezpieczenie dla fotografa ślubnego, który rezerwując termin odmawia swoich usług innym. Jeśli odmówisz usług na krótko przed planowaną datą, fotograf ślubny nie znajdzie zastępstwa.

4. Kiedy zacząć szukać fotografa na ślub?Turdno jest jednoznaczni określić, kiedy owinno się rozpocząć poszukiwania fotografa ślubnego. Warto wiedzieć, iż jeśli fotograf jest dobry w swoim fachu, to na pewno ma napięty grafik. Wiele razy taki fotograf ślubny zaczynając sezon ślubny ma już zajęte terminy na dwa lata naprzód. Dlatego jeśli data ślubu została ustalona, zaczynamy poszukiwania fotografa ślubnego.

Tekst powstał we współpracy FreyaLove Photo - Fotograf Ślubny

Więcej informacji na temat zdjęć ślubnych znajdziecie na http://www.freyalovephoto.pl