czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 lutego 2021
  • wyświetleń: 4629

Sanepid z Bielska-Białej dokonał okresowej oceny jakości wody

Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny z Bielska-Białej dokonał kolejnej, okresowej oceny jakości wody. Informuje ona, czy woda, którą używamy w domach w gminie Czechowice-Dziedzice, jest przydatna do spożycia.

Reklama

kran
Sanepid z Bielska-Białej dokonał okresowej oceny jakości wody · fot. pixabay.com


W okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2020 roku, w ramach prowadzonego przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bielsku-Białej nadzoru nad jakością wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, pobrano 13 próbek wody. W ramach kontroli wewnętrznej prowadzonej przez przedsiębiorstwa wodociągowe pobrano 15 próbek wody.

- Oceny bezpieczeństwa zdrowotnego konsumentów wody na terenie miasta i gminy dokonano na podstawie analizy wyników badań próbek wody, sytuacji epidemiologicznej w zakresie chorób zakaźnych, nieodnotowania zdarzeń mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie publiczne związanych z jakością wody przeznaczonej do spożycia, uznając wodę dostarczaną konsumentom na terenie gminy za bezpieczną.
Biorąc pod uwagę powyższe, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bielsku-Białej stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi na terenie miasta i gminy Czechowice-Dziedzice
- czytamy w komunikacie podpisanym przez Powiatowego Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Okresowe badania jakości wody odbywają się co pół roku, a ich wyniki są publikowane co 6 miesięcy w postaci raportu PPIS.

mp / czecho.pl
źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.