czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 24 lutego 2021
  • wyświetleń: 1865

Jak dobrać zaproszenia na ślub w rustykalnym stylu?

Materiał partnera:

Jeszcze do niedawna zaproszenia ślubne kojarzyły nam się z określoną estetyką - pełną bieli i pasteli, elegancką, podkreśloną złotymi lub srebrnymi akcentami. Dziś na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych wariantów - w tym także zaproszenia ślubne rustykalne. Czym się wyróżniają i kiedy warto w nie zainwestować?

Klasyczna ceremonia ślubna zazwyczaj kojarzy się nam jednoznacznie - śnieżna biel, bukiety kwiatów, lśniące faktury, dekoracje... W dzisiejszych czasach coraz więcej par młodych woli jednak postawić na alternatywne wesela, utrzymane w zupełnie innej stylistyce. Najczęściej są to warianty uroczystości, pozwalające na większy luz, niezobowiązujące i stawiające na naturalność.

Przykładem takich stylistyk może być boho, uwielbiana zarówno w przemyśle wnętrzarskim i odzieżowym, jak i branży ślubnej. Boho dekoracje na wesele są zazwyczaj naturalne, w kolorach ziemi i o zróżnicowanych fakturach, od drewna po słomę. Podobnie jest w przypadku rustykalnych wesel, w przypadku których również stawia się na naturalność i odejście od "dopiętej na ostatni guzik" stylistyki weselnej.

Zaproszenia ślubne rustykalne eko - czym się charakteryzują?W przypadku zaproszeń rustykalnych eko surowiec gra szczególnie ważną rolę. Powinien być maksymalnie naturalny - zarówno pod kątem odcienia, jak i faktury. Papier eko wspaniale prezentuje się jako alternatywa dla zwykłych rodzajów papieru w różnych zestawieniach. Pięknie będzie wyglądać w połączeniu z beżem, jak również z różnymi odcieniami zieleni. Na tle papieru eko, znakomicie prezentują się roślinne motywy, od florystycznych po liściaste - z egzotycznymi roślinami pokroju monstery na czele. Te ostatnie znajdziesz na przykład w sklepie artMA: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/zaproszenia-slubne/zaproszenia-slubne-rustykalne/.

Rustykalne zaproszenia ślubne - cechy szczególneBardzo popularne są zaproszenia ślubne rustykalne ze sznurkiem lub plecionką. Możesz spotkać się również ze złotymi elementami, jednak wykorzystywanymi zupełnie inaczej niż w zaproszeniach typu glamour - najczęściej w zestawieniu z ciemną zielenią i eko papierem. Papier tego typu może być gładki lub fakturowany. Ciekawe efekty można osiągnąć z wykorzystaniem karbowanego papieru, który pięknie prezentuje się w połączeniu z kontrastowo gładkimi teksturami.

Rustykalne zaproszenia ślubne - czym kierować się przy ich doborze?Podobnie jak w przypadku innego rodzaju zaproszeń, wybierając zaproszenie ślubne rustykalne warto mieć na uwadze kilka kluczowych aspektów:
  • wymiary wariantu - szczególnie ważne w przypadku, gdy planujesz wysyłkę - wtedy warto celować w jak najlżejsze zaproszenia o standardowych wymiarach kopertowych;
  • format - do wyboru masz zaproszenia ślubne rustykalne jednostronne i dwustronne;
  • gama kolorystyczna - powinna iść w parze z odcieniami dekoracji;
  • motyw przewodni - jeśli organizujesz rustykalne wesele, warto oczywiście dopasować stylistykę zaproszenia w tym kluczu. Podobnie jest w przypadku wesel vintage, które wymagają odpowiedniej oprawy
  • przestrzeń na tekst i zdjęcie - zaproszenie powinno przede wszystkim spełniać funkcję informacyjną. Dlatego tak ważna w przypadku ich doboru jest przestrzeń tekstowa, którą możesz wypełnić kluczowymi informacjami, jak miejsce i data uroczystości, godzina, zaproszeni goście i wzmianka na temat prezentów (jeśli się na nią zdecydujesz).
  • możliwość personalizacji - przy zamawianiu zaproszeń online, często istnieje możliwość spersonalizowania projektu pod kątem kolorów i tekstur. To duże udogodnienie dla par młodych, mających ukształtowaną wizję. Jeśli chcesz maksymalnie spersonalizować projekt, wybierz zaproszenia ślubne rustykalne ze zdjęciem.


Wybierając zaproszenia online, miej na uwadze, że zdjęcia mogą nieco zakłamać wygląd wariantu, choćby pod kątem kolorów. Dlatego, chcąc dokonać właściwego wyboru, warto zamówić bezpłatne próbki i porównać rzeczywiste, materialne przykłady zaproszeń.