czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 lutego 2021
  • 28 lutego 2021
  • wyświetleń: 5575

W MDK nakręcili teledysk do "Karuzeli z Madonnami"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Artyści związani z Miejskim Domem Kultury w Czechowicach-Dziedzicach przygotowali teledysk do piosenki "Karuzela z Madonnami" w ramach projektu "eMDeK w sieci". Utwór znany w wykonaniu Ewy Demarczyk zaśpiewał Kuba Bergel, a akompaniowała mu na fortepianie Ewa Stanclik.

ReklamaKuba Bergel tak opisuje teledysk:

- Temat, wokół którego powstała krótka historia zawarta w teledysku do "Karuzeli z Madonnami" wyniknął niejako z tego, co działo się z kulturą w ubiegłym roku. Mamy pustą salę, w tle słychać odgłosy remontu, na scenie stoją drabiny, mikrofon przykryty gazetą "żeby nie się nie zakurzył". Na chwilę jednak zapominamy, że gramy dla pustej publiczności. Wątpliwości rozwiewa jednak brutalne włączenie światła...

Twórca dodaje, że sam teledysk powstał w bardzo ekspresowym tempie - byly niecałe dwie godziny planu zdjęciowego, nieco ponad pół godziny nagrywania audio, mniej więcej cztery godziny spędzone nad montażem.

- Prawdopodobnie nie odbyłoby się to tak sprawnie, gdyby nie ekipa profesjonalnych i niesamowitych ludzi, którzy pracowali na planie: Wera Chodanionek i Paweł Szymkowiak, którzy są autorami niesamowitych zdjęć tworzących ten niepowtarzalny klimat, Wojtek Wojtuszko, który bezbłędnie ogarnął nagranie wokalu i fortepianu oraz poprawił to i owo podczas miksowania i oczywiście Ewa Stanclik, której dłonie po dwudziestu powtórzeniach piosenki dosłownie zapłonęły oraz Basia Bielaczyc, której rady, cierpliwość i kategoryczne trzymanie dyscypliny wokalnej sprawiły że udało się to wyśpiewać w tym samym tempie co oryginał. Sądzę, że każdy uwikłany w ten projekt jest zadowolony z finalnego efektu. Zakładam również, że to nie jest ostatni tego typu zryw - dodaje Kuba Bergel.


Karuzela z Madonnami
Autor tekstu: Miron Białoszewski
Kompozytor: Zygmunt Konieczny

Wykonawcy:
Wokal - Kuba Bergel
Fortepian - Ewa Stanclik

Realizatorzy:
Reżyseria - Kuba Bergel, Paweł Szymkowiak
Zdjęcia - Wera Chodanionek, Paweł Szymkowiak
Montaż - Kuba Bergel, Paweł Szymkowiak
Światło i dźwięk - Wojciech Wojtuszko
Miks - Wojciech Wojtuszko
Przygotowanie wokalne i opieka artystyczna - Barbara Bielaczyc

ar / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj