czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 marca 2021
  • wyświetleń: 1728

Zakłady będą mogły zainstalować OZE o mocy przekraczającej 100 kW

Na sesji czechowickiej Rady Miejskiej, która odbyła się w miniony wtorek, 23 lutego członkowie RM przegłosowali uchwałę w sprawie sporządzenia zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego naszej gminy. Dzięki zmianom duże zakłady pracy będą mogły zainstalować na swoim terenie odnawialne źródła energii o mocy przekraczającej 100 kW.

Reklama

panele słoneczne, oze, farma słoneczna, fotowoltaika, odnawialne źródła energii
Zakłady będą mogły zainstalować OZE o mocy przekraczającej 100 kW · fot. Pixabay


Zmiana studium związana jest z umożliwieniem lokalizacji na jednostkach urbanistycznych oznaczonych symbolem AG - tereny zabudowy aktywności gospodarczej - przemysł, produkcja, centra logistyczne, bazy, składy i magazyny urządzeń wytwarzających energię z odnawialnych źródeł energii o mocy przekraczającej
100 kW.

- Zgodnie artykułem 10, ustęp 2a. ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym w studium ustala się ich rozmieszczenie. Z uwagi na wzrost zainteresowania instalacją fotowoltaiczną przez przedsiębiorców o mocy powyżej 100 kW zdecydowano wprowadzić ustalenie w studium dopuszczające taką możliwość - czytamy w projekcie uchwały.

Zmiany sporządzane będą dla 25 obszarów, których granice przedstawiono na załączniku graficznym, mapie, stanowiącym integralną część uchwały - publikujemy ją poniżej.

Zakłady będą mogły zainstalować OZE o mocy przekraczającej 100 kW
Zakłady będą mogły zainstalować OZE o mocy przekraczającej 100 kW · fot. BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

mp / czecho.pl

źródło: BIP Gminy Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.