Wiadomości

 • 4 marca 2021
 • 24 marca 2021
 • wyświetleń: 5241

Trwa nabór wniosków do projektu "Wsparcie przedsiębiorczości"

Za nami:

Gmina Czechowice-Dziedzice wraz z Bielskim Centrum Przedsiębiorczości rozpoczęła realizację projektu "Wsparcie przedsiębiorczości w Czechowicach-Dziedzicach II". Projekt jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 w ramach Poddziałania 7.3.3. Promocja samozatrudnienia.

pieniądze, kasa, dofinansowanie, dotacja, wypłata
Trwa nabór wniosków do projektu "Wsparcie przedsiębiorczości" · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


W związku z powyższym, od 15 do 26 marca trwać będzie nabór uczestników do projektu. Dokumenty rekrutacyjne (formularz rekrutacyjny) można będzie składać osobiście w powyższym terminie na Dzienniku podawczym w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, w godzinach pracy Urzędu lub w siedzibie Stowarzyszenia Bielskie Centrum Przedsiębiorczości, przy ul. Cieszyńskiej 367 w Bielsku-Białej w godzinach pracy Stowarzyszenia.

W ramach projektu o wsparcie mogą ubiegać się osoby powyżej 30 roku życia - osoby niepracujące, należące do jednej z poniższych kategorii:
 • kobiety, w szczególności powracające po przerwie związanej z urodzeniem dziecka,
 • osoby powyżej 50 roku życia,
 • osoby o niskich kwalifikacjach,
 • osoby z niepełnosprawnościami,
 • osoby długotrwale bezrobotne


oraz osoby ubogie pracujące lub pracujące (powyżej 30 roku życia) na umowach krótkoterminowych i cywilnoprawnych (do 120% minimalnego wynagrodzenia) - z wyłączeniem osób odbywających karę pozbawienia wolności.

Wsparcie w projekcie udzielone będzie w formie/postaci:
 • bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej w wysokości 23 050,00 zł
 • uzyskania dodatkowego wsparcia finansowego w początkowej fazie prowadzenia działalności gospodarczej do 2 600,00 zł miesięcznie.
 • Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach oraz skorzystają z bezpłatnego doradztwa przed i po rozpoczęciu działalności gospodarczej.


Celem projektu jest kompleksowe wsparcie działań zmierzających do rozwoju przedsiębiorczości i samozatrudnienia 27 (18 kobiet i 9 mężczyzn) przedsiębiorczych osób. Projekt skierowany jest wyłącznie do mieszkańców Gminy Czechowice-Dziedzice.

Czechowicki Urząd Miejski zaprasza na spotkanie informacyjne on-line dotyczące projektu, które odbędzie się za pośrednictwem aplikacji Google Meet w czwartek, 11 marca godzinie 10.00. Zainteresowane osoby mogą zgłosić się na adres: dotacje@bcp.org.pl

Więcej informacji o projekcie można uzyskać w Stowarzyszeniu Bielskie Centrum Przedsiębiorczości pod numerem telefonu 699 710 063; e-mail: dotacje@bcp.org.pl.

Dokumenty rekrutacyjne do pobrania poniżej oraz w
 • Wydziale Strategii i Rozwoju Urzędu Miejskiego w Czechowicach Dziedzicach - Plac Jana Pawła II 4/4, Czechowice-Dziedzice, a także na dzienniku podawczym w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1
 • Stowarzyszeniu "Bielskie Centrum Przedsiębiorczości" przy ul. Cieszyńskiej 367, Bielsko-Biała.


Dokumenty do pobrania:

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.