Wiadomości

 • 8 marca 2021
 • wyświetleń: 1721

Pozycjonowanie strony www w wyszukiwarce Google - Ile kosztuje SEO?

Materiał partnera:

Chcesz zwiększyć sprzedaż i pozyskać nowych klientów, ale bez ponoszenia dużych kosztów? Skuteczne pozycjonowanie w Google jest fundamentalnym działaniem z zakresu reklamy własnego biznesu w sieci, które pomoże Tobie oraz Twojej firmie w uzyskaniu lepszych wyników na tle konkurencji. Usługi pozycjonowania stron i ich cena są jednym z istotnych czynników warunkujących wysokość budżetu firm, które chcą poprawić swoją widoczność w sieci. Odpowiedź na pytanie ile kosztuje pozycjonowanie stron, nie jest jednak prosta i jednoznaczna, gdyż na koszt takiej usługi wpływa wiele czynników.

Jakie elementy składowe zawiera wycena SEO? I ile się płaci za pozycjonowanie strony internetowej? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dalszej części tekstu.

Co oznacza pozycjonowanie stron?Pozycjonowanie stron w Google (SEO - Search Engine Optimization) to proces prowadzący do uzyskania jak najwyższych pozycji w naturalnych (organicznych) wynikach wyszukiwania. Uzyskanie wyniku w TOP 10 umożliwiają dobrze dobrane frazy kluczowe (keywords), które przyczyniają się do wzmożonego ruchu na stronie www. Pozycjonowanie stron internetowych jest długofalowym i wymagającym procesem, który odbywa się w obszarach:
 • SEO on-site / on-page jest związane z działaniami w obrębie strony www (unikalne teksty, dobrze rozplanowana struktura witryny, zagwarantowanie swobodnego dostępu dla robotów, zoptymalizowanie kodu źródłowego).
 • SEO off-site / off-page procesy realizowane poza serwisem internetowym (link building, content realizowany poza stroną www, działania zwiększające zaufanie do witryny, analiza konkurencji).


O tym, czy Twoja strona znajdzie się w TOP 10, decydują algorytmy Google, oceniając ją na podstawie ponad 200 czynników rankingowych. Pozycjonowanie stron www polega zatem na dostosowaniu się do unikalnych wartości, które poprzedza wieloetapowa praca pozycjonerów. Na podstawie wprowadzonych wdrożeń oraz działań ze strony specjalistów, agencja SEO tworzy ostateczny cennik usług, który może ulegać zmianie.

Do najważniejszych procesów, które mają wpływ na pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach i decydują o ostatecznej cenie, należą:
 • analiza strony internetowej pod kątem jej jakości, stopnia optymalizacji i branży;
 • optymalizacja treści w obrębie witryny - dobranie odpowiednich fraz pod względem ilości oraz tematyki (ściśle związanej z ofertą serwisu online);
 • publikacja wartościowych linków, które będą miały wpływ na autorytet strony www;
 • bieżąca analiza i raportowanie wyników, jakie przyniosły poszczególne wdrożenia;
 • ciągłe wprowadzanie ulepszeń dla poprawienia widoczności w wyszukiwarkach lub utrzymania wysokiej pozycji w wynikach Google.


Ile się płaci za pozycjonowanie witryn internetowych?Pozycjonowanie w Internecie, firma SEO wycenia, biorąc pod uwagę cele zleceniobiorcy, jego indywidualne potrzeby, a także te działania, które stoją po stronie agencji zajmującej się reklamą w Google. Cena pozycjonowania stron internetowych w Google kształtowana jest na podstawie czynników.

Na to, ile kosztuje najlepsze pozycjonowanie stron, wpływają takie czynniki jak:
 • obszar usług, w jakim działa firma;
 • rodzaj słów kluczowych (ogólne lub z długim ogonem - long tail), ich liczba i konkurencyjność;
 • wyniki wyszukiwania - ich rodzaj i liczba,
 • obecna pozycja serwisu w wyszukiwarce Google;
 • historia pozycjonowania serwisu - czy witryna była kiedykolwiek pozycjonowana? Jakie były tego efekty?


Promocja strony w Google - ile kosztuje pozycjonowanie strony w SEMPIRE?Ilość czynników związana z wyceną pozycjonowania strony www jest na tyle duża, że ciężko jest jednoznacznie stwierdzić, jaki będzie ostateczny koszt usługi. Każda firma od pozycjonowania stron w ramach orientacyjnych kosztów związanych z ofertą, zamieszcza w swoim serwisie www przykładowy cennik, który ma pomóc klientom przy określaniu kosztów. Należy jednak pamiętać, że podane ceny nie stanowią sztywnych ram - mogą one ulegać zmianom, dzięki rozszerzeniu lub zwężeniu zakresu działań w obrębie pozycjonowanej witryny. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pakietów gwarantujących kompleksowe działania, których ceny będą atrakcyjniejsze.

Wycena firm pozycjonerskich może zaczynać się od 500 złotych w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Natomiast w przypadku sklepów online o szerokim zakresie produktowym od 1500 złotych.

Firma pozycjonująca strony SEMPIRE, wycenia usługę, dostosowując ją optymalnie do zakresu prowadzonych działań - analizy, wdrożenia, optymalizacji, contentu oraz budowania autorytetu strony www. Aby cały proces był jednak sprawny i skuteczny, dla klientów przygotowane zostało rozliczenie abonamentowe - daje to możliwość dostosowania poniesionych kosztów do warunków budżetowych Twojego biznesu.

Zapoznaj się ze szczegółami oferty SEMPIRE i skorzystaj z darmowej wyceny strategii pozycjonowania przygotowanej specjalnie dla Twojego przedsiębiorstwa.

Szczegóły znajdziesz pod adresem:

https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-stron.html

Przykładowy cennik i informacje co wpływa na ceny pozycjonowania

https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-cennik.html

-------------------------------------------

Agencja SEM / SEO SEMPIRE

E-mail: kontakt@sempire.pl

Telefon: 61 333 22 11

www.sempire.pl

undefined