Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 5038

List czytelnika: fatalny stan drogi dojazdowej - wyrwy, dziury, woda

"Piszę w imieniu mieszkańców naszej zdewastowanej, dziurawej i zabłoconej ulicy Księżycowej w Ligocie. Nie możemy normalnie i w godziwych warunkach dotrzeć do pracy, szkoły, domu, czy po prostu wyjść na spacer z psem. (...). W drodze powstają wyrwy, dziury, muldy, zbiera się woda" - taki list czytelnika dotyczący fatalnego stanu drogi trafił przed kilkoma dniami do naszej skrzynki mailowej. Jak informuje jego autor, gmina dokonuje doraźnych napraw, ale sytuacja szybko wraca do stanu pierwotnego.

Fatalny stan nawierzchni na ulicy Księżycowej w Ligocie


List czytelnikaUlica Księżycowa nie jest to tylko drogą dojazdową do posesji, ale także drogą łączącą drogi gminne. Korzystają z niej ciężkie pojazdy, maszyny rolnicze, pojazdy budowlane i auta nas obsługujące (śmieciarki, auta wywożące nieczystości itd.). Stan drogi z każdym dniem, każdym opadem śniegu, deszczu się pogarsza. W drodze powstają wyrwy, dziury, muldy, zbiera się woda. Sytuacja jest dramatyczna. Niszczymy nie tylko nasze samochody (karoserie, zawieszenie, lakier), ale także działki przyległe do ulicy.

Mieszkańcy nie mają szans chodzić i korzystać ze swojej ulicy w bezpieczny sposób. Stan nawierzchni nie tylko urąga wszelkim standardom, ale także zagraża naszemu podstawowemu bezpieczeństwu. Nie wyobrażamy sobie transportu chorego z urazami kręgosłupa, czy złamaniami karetką po naszej ulicy Księżycowej. Czas dojazdu wszelkich służb ratowniczych także przez stan drogi będzie nieco się wydłużał, ale również jest spowodowane brakiem umieszczenia ulicy na nawigacjach GPS.

Sytuacja jest dramatyczna. Zimą i wiosną błoto. Latem kurz i pył. Dziury, woda, muldy nie pozwalają w sposób bezpieczny przejechać ulicą Księżycową. Auta - żeby jakoś przejechać - omijają dziury kosztem okolicznych działek, lecz już mamy taki stan na drodze, że nawet to nie pomaga.

Czy gmina Czechowice-Dziedzice nie jest w stanie zrobić niczego, aby poprawić stan nawierzchni, żeby był użyteczny przez wiele lat? Za każdym razem jesteśmy zobowiązani do wykonania wielu telefonów do gminy, w celu załatania dziur. Gmina naprawia, ale na krótki okres czasu (1-2 miesięcy). My, mieszkańcy ulicy Księżycowej ponosimy codziennie duże koszty związane z korzystaniem z takiej ulicy. Jesteśmy zdesperowani.

Rozważamy podjęcie wszelkich kroków, aby władze miasta naprawiły stan nawierzchni ulicy Księżycowej. Jeśli nie ma możliwości zrobienia asfaltu, to chociaż zabiegamy o poprawę stanu drogi w taki sposób, aby umożliwiał dogodny przejazd przez dłuższy okres czasu niż do tej pory. Prosimy redakcję o pomoc.

ar / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.