Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • 10 marca 2021
  • wyświetleń: 5481

Ruszyły kastracje i czipowanie kotów z budżetu gminy

Od wtorku, 9 marca ruszył program kastracji oraz czipowania kotów tzw. wolno żyjących ze środków gminy Czechowice-Dziedzice. Działanie to ma za zadanie zapobiegać bezdomności zwierząt.

Kastracje wraz z czipowaniem będą wykonywane w Lecznicy "Orka" w Czechowicach-Dziedzicach i obejmują tylko koty z naszej gminy. W tym roku będą kastrowane i czipowane po raz pierwszy również zwierzęta domowe. Kwota na te zabiegi jest limitowana.

- Z uwagi, iż czip nie jest rejestrowany w bazie Safeanimal poprosiliśmy Urząd Miejski, aby każdy wykastrowany i zaczipowany kot został opisany (płeć, wiek, umaszczenie, miejsce i data wyłapania) do numeru czipa i w formie raportu przekazany z Lecznicy do UM oraz do nas. Pomoże nam to zdiagnozować sytuację tychże kotów oraz określić skalę zjawiska - informuje Anna Sztender z Fundacji Mam Kota na Punkcie Psa - prozwierzęcej organizacji, która działa na terenie naszej gminy.

W sprawie czipowania i kastracji można kontaktować się z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Czechowicach-Dziedzicach lub z Fundacją.

- Jeśli chodzi o zabiegi na zwierzętach domowych, jeszcze nie znamy dokładnych szczegółów, będziemy Was jednak informować na stronie Fundacji o zasadach, jak je tylko poznamy. Wnioskowaliśmy przede wszystkim o kastracje i czipowanie kotów tzw. domowych wychodzących, gdyż jest to obecnie najpilniejsza sprawa - komentuje Anna Sztender.

ar

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.