czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 marca 2021
  • wyświetleń: 578

Jaki rower stacjonarny kupić?

Materiał partnera:

Kupno rowerka stacjonarnego wbrew pozorom nie jest taką błahą sprawą. Trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, dzięki którym jego użytkowanie będzie samą przyjemnością. Dowiedz się, czym się kierować przy wyborze.

Jaki rower stacjonarny kupić?


Mechaniczny, magnetyczny czy elektromagnetyczny - jaki typ wybrać?Modele mechaniczne cechuje prostota i lekkość konstrukcji. Nie kosztują one wiele, więc nie zrujnują Twojego portfela. Takie rowerki są polecane osobom początkującym, starszym czy traktującym przejażdżkę w domowych warunkach jako formę rehabilitacji. Oprócz zalet mają one także zasadniczą wadę - generowany podczas jazdy hałas.

Drugi rodzaj - magnetyczny - jest już lepszy od swojego poprzednika z uwagi chociażby na regulację oporu, co wpływa na efektywne pedałowanie. Pracuje on też znacznie ciszej, więc możesz w trakcie jazdy włączyć ulubiony serial, ponieważ rowerek go nie zagłuszy. Jego wadą jest większa masa, co staje się nieco problematyczne w przypadku przenoszenia z miejsca na miejsce.

Po wersje elektromagnetyczne sięgają profesjonaliści. To najbardziej zaawansowany ze wszystkich trzech rodzajów rowerek z pakietem praktycznych funkcji. Sterowanie oporem odbywa się za pomocą mikroprocesora, więc góruje elektronika. Odstraszać może cena, zaczynająca się od tysiąca złotych. Na taką inwestycję przyda się pożyczka przez Internet.

To pomoże Ci w wyborze!Rowerek stacjonarny warto wybrać według własnych predyspozycji, oczekiwań i możliwości finansowych. Oprócz tego dowiedz się, czy modele mają jakiekolwiek ograniczenia jak na przykład dopuszczalna masa użytkownika, regulacja wysokości siodełka, waga koła zamachowego i oczywiście stopień obciążenia. Informacje na temat tych specyfikacji pomogą Ci w wyborze, aby treningi były satysfakcjonujące i przynosiły zamierzone efekty. Pamiętaj, że jeżeli znajdziesz wymarzony model, ale przerośnie on Twoje możliwości finansowe, pożyczka przez internet pozwoli pokryć koszty zakupu.

Gdy nie masz miejsca w domuChoć rowerek stacjonarny nie zajmuje wiele przestrzeni, to w mniejszych domach i mieszkaniach trudno znaleźć dla niego odpowiednie miejsce, by uniknąć na przykład przestawiania czy przenoszenia do innego pokoju. Na szczęście i na ten problem producenci znaleźli rozwiązanie - rowerek stacjonarny składany. Po rozłożeniu podstawy, zyskujesz w pełni funkcjonalne urządzenie do domowych treningów. Możesz sięgnąć także po wersję 3w1 i urozmaicić swoje ćwiczenia. Takie rowerki będą oczywiście droższe, ale jeśli nie dysponujesz wystarczającą gotówką, pożyczka przez internet może Ci pomóc.