czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 15 marca 2021
  • wyświetleń: 520

Bambusowe otulacze dla noworodków - zadbaj o bezpieczeństwo swojego niemowlaka

Materiał partnera:

Decyzja urodzenia dziecka to wielki obowiązek, do którego przygotowanie wymaga zdobycia zarówno nowej wiedzy, jak i umiejętności, a także całego szeregu produktów dla nowego członka naszej rodziny. Zwykle oznacza to konieczność zapisania się na odpowiedni kurs dla przyszłych mam lub przynajmniej przeczytania poradnika, oraz przygotowanie na wydatki związane z odpowiednimi akcesoriami zwiększającymi komfort, oraz poziom bezpieczeństwa malucha.

Wiele z przedmiotów związanych z noworodkiem bądź małym dzieckiem, oraz korzyści z nich wynikające, są oczywiste - nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać do zakupu łóżeczka lub wózka - a ich niezbędności świadome są nawet osoby, które nigdy nie miały i nie planują mieć dzieci. Nieco mniejszą świadomością cieszą się otulacze dla niemowląt - chociaż one również są niezwykle przydatne i korzystne dla komfortu oraz bezpieczeństwa noworodków. W tym krótkim artykule przyjrzymy się im bliżej.

Otulacz dla niemowlaka - czy jest przydatny?Otulacz dla noworodka to zamiennik kołderki, doskonale dopasowany do potrzeb nowo narodzonego dziecka. Lekki ucisk otulacza imituje warunki, w jakich noworodek spędził 9 miesiący będąc w brzuchu swojej mamy - co znacznie zwiększa jego poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. Otulacz dla dziecka reguluje temperaturę ciała i ułatwia zasypianie - co ma korzyści nie tylko dla niemowlaka, ale również dla rodziców, bo spokojny sen dziecka oznacza spokojniejszy sen i wypoczynek również dla rodziców.

Otulacz dla niemowląt chroni przed odruchem Moro, czyli wybudzaniem się z byle powodu. Ponadto łagodzi on kolkę, a także uniemożliwia dziecku spanie w pozycji innej, niż na plecach - a to właśnie ona jest najbezpieczniejszą pozycją snu dla noworodków. Bezpieczeństwo dziecka dodatkowo podnosi wyeliminowanie z otulacza rogów, które występują w kocykach bądź pościeli.

Czym różni się otulacz dla noworodka od rożka?Rożek cechuje się sztywniejszym i grubszym materiałem, sprawdzając się jako dodatkowa stabilizacja przy noszeniu dziecka na rękach. Znajduje on zastosowanie również w okolicznościach, które wymagają utrzymania niemowlaka przez dłuższy czas w niezmienionej pozycji, jak na przykład chrzest. Rożek, w przeciwieństwie do otulacza dla noworodka, nie nadają się do używania podczas snu malucha - zawinięcie w rożek pozostawia dziecku wiele swobody w okolicach ramion oraz głowy, co stwarza ryzyko wsunięcia się niemowlaka do środka zawiniątka.

Tkanina otulacza powinna być przewiewna, powinien on być także pozbawiony metek oraz nitek.


[nourl]Malulu.pl[/nourl]

Najlepsze otulacze bambusowe dla noworodka!

Dowiedz się:
Czym otulacz dla noworodka różni się od rożka?
Dlaczego otulanie jest takie ważne?
Jak wybrać najlepszy otulacz dla noworodka?
Dlaczego warto kupić otulacz dla noworodka od Malulu?
Sprawdź szczegóły na
www.malulu.pl/kategoria/otulacze-dla-noworodka