czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 854

Klienci bielskiego oddziału ZUS chętnie korzystają z e-wizyt

Aż 1633 klientów bielskiego Oddziału umówiło się na wideorozmowę z ekspertem ZUS. W całym kraju odbyło się ponad 42 tysiące e-wizyt. Dzięki temu osoby zainteresowane ubezpieczeniami społecznymi wiele swoich spraw może załatwić bez konieczności wychodzenia z domu. ZUS otrzymał prestiżowe wyróżnienie European Quality Certificate 2020 za wdrożenie e-wizyt.

Klienci bielskiego oddziału ZUS chętnie korzystają z e-wizyt
Klienci bielskiego oddziału ZUS chętnie korzystają z e-wizyt · fot. ZUS


- Wyróżnienie dla e-wizyty w ZUS to ogromny sukces. Certyfikat świadczy o jakości i wysokich standardach w prowadzonej działalności. To docenienie profesjonalizmu, zaangażowania i dążenia do świadczenia usług o najwyższej jakości. Motywuje też do ciągłego doskonalenia się - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

To nie pierwszy certyfikat, jaki ZUS otrzymał. Tytuł European Quality Certificate 2018 trafił do instytycji również za wdrożenie stanowiska doradcy emerytalnego.

Coraz popularniejsze


Zakład Ubezpieczeń Społecznych e-wizyty wprowadził w październiku 2020 roku. W ciągu kilku miesięcy z wideorozmowy z ekspertem ZUS skorzystało ponad 42 tys. klientów w całym kraju i liczba ta cały czas rośnie. E-wizyta jest też dostępna dla osób niesłyszących i niedowidzących. Codziennie e-wizytę rezerwuje kilkaset osób w całym kraju. - W Oddziale ZUS w Bielsku-Białej do 18 marca e-wizytę jako formę kontaktu z instytucją wybrało ponad 1,6 tys. osób. Najwięcej klientów zainteresowanych było sprawami emerytalno-rentowymi, bo aż 488, ponad 450 jako obszar rozmowy z ekspertem ZUS wskazało sprawy związane z działalnością firmy i podleganiem ubezpieczeniom społecznym. 249 klientów poprzez e-wizytę chciało potwierdzić swój profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Na każdy temat


System e-wizyt oferuje możliwość umówienia się na spotkanie w kilku obszarach tematycznych. Można porozmawiać z ekspertami o sprawach związanych m.in. z emeryturami i rentami, prowadzeniem firmy, wypłatą zasiłków, a także uzyskać informacje o zasadach korzystania z tzw. tarczy antykryzysowej. Na takim spotkaniu istnieje również możliwość potwierdzenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Łatwa rezerwacja


E-wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej www.zus.pl/e-wizyta. Odbywają się codziennie w dni robocze, od poniedziałku do piątku, między godziną 9.00, a 14.00.Potrzebny do tego jest komputer lub smartfon z kamerką oraz mikrofonem i połączenie z internetem. W przypadku świadczeń międzynarodowych należy wybrać temat wideorozmowy "Emerytury i renty międzynarodowe".

W lutym ZUS uruchomił e-wizyty w języku migowym PJM w sprawie zasiłków oraz emerytur i rent. E-wizytę mogą również zarezerwować osoby niewidzące i niedowidzące - na stronie e-wizyt zastosowano kolory i kontrast zgodne ze standardami dostępności WCAG 2.0.

Dla bezpieczeństwa i wygody


- Kilkakrotnie korzystałam z rozmowy wideo z ekspertem ZUS, zarówno jako osoba prowadząca firmę i jak też jako pełnomocnik swoich klientów. E-wizytę umawiałam również swojej mamie zainteresowanej przejściem na emeryturę. Muszę przyznać, że jest to bardzo wygodna, przystępna i szybka forma kontaktu z ZUS. Ze swej strony mogę szczerze polecić i zachęcić do korzystania, zwłaszcza w okresie pandemii, gdy tak ważne jest byśmy o siebie dbali i unikali miejsc publicznych - mówi księgowa Joanna Juraszczyk z Biura Rachunkowego.

Szczegółowe informacje na temat e-wizyt znajdują się na stronie www.zus.pl.

mp / czecho.pl, źródło: ZUS Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.