czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • wyświetleń: 1603

"W marcu jak w garncu", czyli przedwiosenna śnieżyca

Za nami:

Niemal co do minuty potwierdziły się prognozy meteorologów IMGW, którzy dziś rano wydali ostrzeżenie pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu - około godziny 15.00 przez Czechowice-Dziedzice przeszła duża śnieżyca. Alert IMGW przed opadami śniegu obowiązuje do sobotniego popołudnia.

TerazwCzechowicach,Czechowice,CzechowiceDziedzice,Śnieżyca,Marzec,Zima,LoveCzecho,LoveSilesia,fot
"W marcu jak w garncu", czyli popołudniowa śnieżyca · fot. czecho.pl


Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed opadami śniegu, które wystąpią do sobotniego popołudnia w południowej części województwa śląskiego.

- Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 15 cm - informuje Bartłomiej Pietras, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) dla powyższego zjawiska obowiązuję od godziny 14.30 w piątek, 19 marca na terenie miasta Bielsko-Biała oraz powiatów bielskiego, cieszyńskiego oraz żywieckiego. Będzie ono ważne do soboty, 20 marca do godziny 14.00.

mp / czecho.pl, źródło: IMGW

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.