Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • wyświetleń: 3609

Kierowcy mogą już przejechać przez nowy lewoskręt na DK-1

Blisko 9 miesięcy trwała budowa lewoskrętu w ulicę Cichą oraz sygnalizacji świetlnej na drodze krajowej numer jeden. Celem inwestycji było lepsze skomunikowanie strefy przemysłowej, która powstaje w pobliżu, z DK-1. Koniec przebudowy oznacza zakończenie utrudnień dla kierowców.

Kierowcy mogą przejechać już przez lewoskręt na DK-1
Kierowcy mogą już przejechać przez nowy lewoskręt na DK-1 · fot. czecho.pl


Inwestycja trwała od końca lipca zeszłego roku. Wtedy też w miejscu budowy wprowadzono zwężenie do jednego pasa. Wykonany został lewoskręt na jezdni w stronę Bielska-Białej wraz z sygnalizacją świetlną. Ponadto poszerzona została jezdnia w kierunku na Katowice.

Kierowcy mogą przejechać już przez lewoskręt na DK-1
Kierowcy mogą już przejechać przez nowy lewoskręt na DK-1 · fot. Nadesłane przez czytelnika / Patryk


Według pierwotnych planów nowy lewoskręt i sygnalizacja świetlna miały zostać oddane do użytku do końca 2020 roku, jednak wykonawca inwestycji, firma Eurovia, otrzymała pozwolenie na prowadzenie robót do końca marca. Było to związane z koniecznością uzyskania zgody i podłączenia energii elektrycznej przez spółkę Tauron.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.