czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 343

Efektywne zarządzanie produkcją jako droga do optymalizacji procesów

Materiał partnera:

Pandemia Covid-19 w znaczącym stopniu zaburzyła standardowy przebieg niejednego procesu produkcyjnego. W niektórych działach produkcji znacznie wzrosła ilość zamówień, w innym problemem okazały się ogniska zapalne epidemii wyłączają z pracy na kilkanaście dni duże grupy pracowników. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Czy można znaleźć drogę do usprawnienia produkcji w tak trudnym czasie?

1. Planowanie produkcji - jak do niego podejść?
2. Co daje wprowadzenie w małej firmie programu do zarządzania produkcją?Planowanie produkcji - jak do niego podejść?Jeśli udział robocizny w twoim procesie produkcyjnym jest duży, warto zastanowić się nad bardziej efektywnym systemem zarządzania produkcją. Specjalistyczne programy mogą pomóc ci także w bardziej efektywnym rozliczaniu pracy. Chodzi przede wszystkim o sprawniejsze planowanie produkcji. Tego typu rozwiązania świetnie sprawdzają się w małych firmach. Tutaj nie ma bowiem rzeszy specjalistów, którzy czuwają nad przebiegiem procesu produkcji. Często większa część zadań w tym zakresie spada na jedną osobę, która może mieć problem nad zapanowaniem nad całością, szczególnie w tak wyjątkowych warunkach, jakie generuje pandemia. Z pomocą przychodzą programy takie jak Prodio, które pozwalają na wprowadzenie w firmie czytelnego, prostego w obsłudze i zmechanizowanego systemu zarządzania procesami. Automatyzacja procesów nie dotyczy wyłącznie wielkich korporacji. W małej firmie także można z niej korzystać, w sposób dostosowany do potrzeb konkretnej procesu produkcyjnego.

planowanie produkcji


Co daje wprowadzenie w małej firmie programu do zarządzania produkcją?Zautomatyzowane zarządzanie produkcją przede wszystkim pozwala uporządkować i usystematyzować procesy działania firmy. Nie tracisz na nie już tyle czasu, nie toniesz w tonach dokumentacji i przede wszystkim nie musisz wszystkiego zapamiętywać i kontrolować.

Jeśli zależy ci na:
  • odejściu od manualnego wypisywanie zleceń produkcyjnych, możesz wydrukować przejrzyste zlecenie na halę z dodatkowym kodem kreskowym, który ułatwi rejestrację pracy.
  • dokładnej wiedzy, kto nad czym w danym momencie pracuje, jakie są terminy poszczególnych zleceń, program pozwoli ci w przejrzysty sposób prezentować stan zaawansowania realizacji zleceń.
  • automatycznym rozdzielaniu zleceń, możesz skorzystać z technologii rozdzielającej pracę na poszczególne sloty.
  • kontroli pracy z każdego miejsca, możesz wykorzystać wygodną aplikację na smartfona, która poda ci wszystkie niezbędne informacje.
  • bieżącym uzupełnianiu potrzebnej dokumentacji, skorzystaj z możliwości dołączania do zlecenia wizualizacji, projektów nadruku, przydatnych uwag lub instrukcji.


Dobrze dobrany program produkcyjny umożliwi rezygnację z manualnego wprowadzania dużej ilości danych, a to pozwoli uporządkować i usystematyzować procesy w firmie. Łatwiej będzie ci także śledzić ewentualne anomalie, błędy i wskazywać ich źródła, co przyczyni się w dalszej perspektywie do wyeliminowania wielu potencjalnych błędów. Będziesz mógł efektywniej planować obłożenie urządzeń, a przez to terminy realizacji zleceń.