Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 9836

Alaska: W katastrofie helikoptera zginął były właściciel PG Silesia

Szerokim echem w światowych mediach odbiła się katastrofa śmigłowca, w której zginął Petr Kellner, najbogatszy Czech. Jak zauważa portal nettg.pl, biznesmen był swego czasu właścicielem PG Silesia przez spółkę EPH, której był założycielem.

Petr Kellner
Petr Kellner · fot. PPF Group N.V.


Petr Kellner jest jedną z pięciu ofiar katastrofy śmigłowca, do której doszło w minioną sobotę, 27 marca na Alasce, w pobliżu lodowca Knik. Doszło do niej podczas wycieczki heliskiingowej. Sport ten polega na zjeżdżaniu na nartach poza wyznaczonymi trasami. Na miejsce zjazdu narciarza transportuje helikopter. Zniszczeniu uległa maszyna Airbus AS350 B3.

Petr Kellner, z majątkiem 17,5 mld dolarów, był uznawany za najbogatszego Czecha. Poprzez swoje spółki inwestował m.in. w polskie górnictwo - był on między innymi założycielem oraz właścicielem firmy PPF Group N.V. Jest to spółka inwestycyjna, która rozpoczęła działalność w 1991 roku. Weszła ona w posiadanie 44,44 proc. udziałów w przedsiębiorstwie Energetický a průmyslový holding, które było właścicielem PG Silesia. Pozostałe udziały w EPH posiadał Daniel Kretinsky.

mp / czecho.pl

źródło: nettg.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj