czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2057

Powiatowy Urząd Pracy przedstawił najnowsze dane nt. bezrobocia

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał dane o sytuacji na lokalnym rynku pracy według stanu na dzień 28 lutego. Bezrobocie w gminie Czechowice-Dziedzice pod koniec drugiego miesiąca roku pozostawało na niezmiennym poziomie.

Reklama

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Na dzień 28 lutego 2021 roku stopa bezrobocia w kraju wyniosła 6,5% i nie zmieniła się w stosunku do danych ze stycznia br., w województwie śląskim jest na poziomie 5,2% (wzrost o 0,1 punktu procentowego), a w powiecie bielskim - 4,6% (wzrost o 0,1 punktu procentowego).

- W lutym 2021 r. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Bielsku-Białej odnotowano wzrost w ewidencji liczby bezrobotnych o 99 osób w stosunku do stycznia 2021 r. Zarejestrowano 620 osób, to jest o 76 osób więcej niż w miesiącu poprzednim, z czego 68 proc. to bezrobotni powracający do rejestracji po raz kolejny. Wśród nowo zarejestrowanych 53,7 proc. stanowiły kobiety. 6,8 proc. z ogółu osób zarejestrowanych w lutym 2021 r. to osoby, które jeszcze nigdy nie pracowały. Zarejestrowano również 32 osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności. Z ogólnej liczby bezrobotnych prawo do zasiłku posiada 17 proc. osób - informuje dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Bielsku-Białej Marek Hetnał.

W bielskim PUP w lutym 2021 roku zgłoszono 1.008 wolnych miejsc pracy, o 78 mniej niż w miesiącu poprzednim, 15 z tych ofert zatrudnienia skierowanych było do osób niepełnosprawnych.

A jak wyglądała sytuacja w gminie Czechowice-Dziedzice? Według danych PUP na dzień 28 lutego bez pracy pozostawało 945 osób - o 3 mniej, niż 31 stycznia.

W lutym do Powiatowego Urzędu Pracy nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy w stosunku do osób z terenu działania tutejszego PUP.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.