czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 6085

Sukces młodego czechowickiego klarnecisty we Francji

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj

Muzyczny świat niestety stanął na głowie lecz my mamy powód do dumy. Wojciech Buczek, mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, zdobył kolejną prestiżową nagrodę w międzynarodowym konkursie.

Reklama

Wojciech Buczek
Wojciech Buczek · fot. archiwum prywatne


Chodzi o konkurs "Melos Nicea" we Francji, gdzie Wojtek zdobył I lokatę. Gratulujemy!

Loading...


Wojciech Buczek ukończył Państwową szkołę muzyczną I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej. Aktualnie jest studentem drugiego roku Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie klarnetu dr Piotra Lato.

Od początku swojej przygody z muzyką zaangażowany był w życie Młodzieżowej Orkiestry Dętej działającej przy miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach pod batutą Tomasza Janusza. Miedzy innymi to właśnie tej orkiestrze zawdzięcza swoje zdobyte umiejętności, co często podkreśla.

Aktualnie Wojtek jest instruktorem klarnetu w Miejskim Domu Kultury i serdecznie zaprasza wszystkich chętnych adeptów klarnetu na lekcje gry.

ar / czecho.pl

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MDK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MDK" podaj