Wiadomości

  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4367

Rodzeństwo nastolatków było agresywne wobec patrolu SM

W minioną sobotę, 10 kwietnia około godziny 21.00 czechowiccy strażnicy miejscy interweniowali wobec grupy osób, która według zgłoszenia miała spożywać alkohol w miejscu publicznym - na Placu Targowym. Informacja nie potwierdziła się, jednak, jak informuje czechowicka SM, dwoje nastolatków było agresywnych wobec patrolu.

straż miejska, radiowóz,
Rodzeństwo nastolatków było agresywne wobec patrolu SM · fot. Straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach


- Gdy strażnicy rozmawiali z grupą osób o rozejściu się i zachowaniu dystansu społecznego, dwóch z nich - kobieta i mężczyzna - zachowywali się wobec strażników lekceważąco. Używali w kierunku patrolu wulgarnych słów. Był to 17-letni mężczyzna, który był agresywny, pobudzony, a także, gdy rozmawiał z funkcjonariuszami, zaśmiecał miejsce publiczne plując pod ich nogi resztkami słonecznika. Będąca z nim 18-letnia kobieta, jego siostra, również używała słów wulgarnych - informuje straż miejska w Czechowicach-Dziedzicach.

Jak dodaje czechowicka SM, 17-latek nie chciał się wylegitymować. Po ustaleniu personaliów rodzeństwa na sprawców zostały nałożone mandaty karne, lecz ci odmówili ich przyjęcia. W tym wypadku sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Pszczynie za popełnione wykroczenia.

mp / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.