czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1152

IMGW wydało ostrzeżenie przed roztopami dla powiatu bielskiego

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed roztopami, które mogą wystąpić na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

rzeka
IMGW wydało ostrzeżenie przed roztopami dla powiatu bielskiego · fot. bielsko.info


- Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący topnienie pokrywy śnieżnej. Wystąpią również przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Suma opadów deszczu do 10 mm za dobę. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 18 km/h, z północnego wschodu - informuje Michał Solarz, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed roztopami obowiązuje od poniedziałku, 19 kwietnia od godziny 11.00 do wtorku, 20 kwietnia, do godziny 18.00 na terenie powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

mp / czecho.pl, źródło: IMGW

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.