Wiadomości

  • 1 maja 2021
  • 2 maja 2021
  • wyświetleń: 2883

Alert IMGW: W niedzielę intensywne opady deszczu i silny wiatr

Za nami:

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) przed silnym wiatrem, który może wystąpić w niedzielę na terenie całego województwa śląskiego.

wiatr, wichura
W niedzielę intensywne opady deszczu i silny wiatr · fot. UM Tychy


- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu - informuje Tomasz Knopik, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 90%.

Ostrzeżenie meteorologiczne przed silnym wiatrem obowiązuje w niedzielę, 2 maja w godzinach od 12.00 do 20.00 na terenie całego województwa śląskiego.

IMGW wydało również ostrzeżenie meteorologiczne dla całego województwa śląskiego przed intensywnymi opadami deszczu, które obowiązuje w niedzielę w godzinach od 5.00 do 15.00.

- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm. Opadom początkowo towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 90 km/h - informuje Małgorzata Marcinek z Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie.

Ponadto IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne. - W związku z prognozowanymi intensywnymi opadami deszczu w zlewniach: Małej Wisły, Przemszy oraz Soły powyżej kaskady zbiorników spodziewany jest wzrost poziomu wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu istnieje możliwość przekroczenia stanów alarmowych - poinformowała Aleksandra Chamerlińska-Kulka z IMGW-PIB. Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązuje w niedzielę, 2 maja, do godziny 21.00.

mp / czecho.pl

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.