czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 2862

Filmy oraz wyszukiwarka odpadów podpowiedzą, jak segregować śmieci

Co wpływa na cenę odbioru śmieci? Jak prawidłowo segregować odpady i ograniczać ich ilość? Na te pytania odpowiadają dwa filmy, które przygotowało Biuro ds. Gospodarki Odpadami czechowickiego Urzędu Miejskiego. W sieci pojawiła się również interaktywna wyszukiwarka pomagająca w prawidłowej segregacji odpadów, stworzona przez członków grupy "Czechowiczanie dla Przyrody".

Reklama

śmieci, odpady, kosze, kubły
Filmy oraz wyszukiwarka odpadów podpowiedzą, jak segregować śmieci · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Pierwszy film pokazuje długą drogę, którą produkowane przez nas śmieci muszą odbyć w drodze na składowiska, czy do miejsc recyklingu. Materiał prezentuje wszystkie obiektywne czynniki - wynikające m.in. z obowiązujących przepisów, opłat za składowanie oraz sytuacji na rynku odpadów wtórnych - mające wpływ na ostateczną cenę odbioru śmieci od mieszkańców.Drugi film jest instruktażem na temat zasad prawidłowej segregacji odpadów oraz sposobów na ograniczanie ich ilości. Ich stosowanie w codziennym życiu może nam pomóc w ograniczeniu rosnącej z roku na rok "produkcji" odpadów, która wprost przekłada się na rosnące koszty gospodarowania całym systemem.Uzupełnieniem dla obu materiałów jest interaktywna wyszukiwarka odpadów, pomagająca w ich prawidłowej segregacji. - Narzędzie to zaprojektowali i wspólnie wykonali dla Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach nieodpłatnie, za co serdecznie dziękujemy, czechowiczanie - Sylwia Dudziak i Marek Szkowron - społecznicy, działacze na rzecz ochrony przyrody. Baza danych wyszukiwarki będzie na bieżąco uaktualniana - uzupełniana o odpady, których brak zostanie zgłoszony w procesie wpisywania odpadu w oknie wyszukiwania - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

Prezentowane właśnie materiały filmowe oraz wyszukiwarka będą stale dostępne w zakładce Samorząd - Gospodarka odpadami, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

mp / czecho.pl
źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.