Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • 9 maja 2021
  • wyświetleń: 16403

[FOTO] Kaniów wzbogacił się o nowy kompleks rekreacyjny

W Kaniowie otwarto nowy kompleks rekreacyjny. Znajduje się w nim skatepark, plac zabaw, siłownia plenerowa, chodniki z kostki brukowej, ławki parkowe, stojaki na rowery i ogrodzenia.

Kaniów wzbogacił się o nowy kompleks rekreacyjny - 30.04.2021 · fot. UG Bestwina


Ideę budowy skateparku podsunął na forum Rady Gminy Bestwina jej były przewodniczący Jerzy Zużałek i dojrzewała ona przez kolejne lata. Dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (597 454, 23 zł.) pozwoliło na wykonanie nie tylko skateparku, lecz wszystkiego, co wymieniono we wstępie. Do dyspozycji rolkarzy czy deskorolkarzy jest poręcz prosta, platforma, Quarter Pipe, Bank Ramp i Grindbox. W sam raz, by szlifować najbardziej wymagające triki.

Zwolennicy spokojniejszych rozrywek mogą poćwiczyć na dobrze już znanych naszym mieszkańcom urządzeniach z siłowni "pod chmurka", zaprosić dzieci na bogato wyposażony plac zabaw, lub po prostu pospacerować. Kaniowskie tereny rekreacyjne są areną słynnego "Święta Karpia" czy "Rewii Orkiestr Dętych", mieści się tam także kort tenisowy, górka do zjeżdżania, skocznia do skoku w dal i oddane do użytku w 2019 r. boisko z nawierzchnią poliuretanową.

Specjalne podziękowania od wójta otrzymali: poseł Przemysław Drabek, Jerzy Zużałek, Krzysztof Hałat, Leszek Kosmaty i Rada Gminy Bestwina za przychylność i zapisanie środków budżetowych na ten ważny cel.

Wykonawcą zadania była firma ROYAL PLAY - Łukasz Piotrowski z Małkini Górnej. Koszt całej inwestycji wyniósł 768 185,12 zł (w tym roboty budowlane, nadzór inwestorski oraz projekt).

mp / czecho.pl

źródło: UG Bestwina

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.