czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2021
  • wyświetleń: 2783

Posłuchaj reportażu Polskiego Radia o karierze Piotra Beczały

Polskie Radio przygotowało reportaż o karierze Piotra Beczały, tenora pochodzącego z Czechowic-Dziedzic. Materiał został przygotowany z okazji nagrodzenia czechowiczanina "Nagroda Mediów Publicznych".

Reklama- Marzył o zawodzie kapitana statku, a został śpiewakiem operowym. Urodzony w Czechowicach-Dziedzicach Piotr Beczała zrobił oszałamiającą karierę - współpracował z najlepszymi operami i teatrami na całym świecie. "Sława nie zrobiła ze mną nic" - przekonuje artysta, laureat Nagrody Mediów Publicznych w kategorii Muzyka. W ciągu swojej kariery występował między innymi w: Metropolitan Opera, Covent Garden Theatre, San Francisco Opera, Hamburgu, wiedeńskiej i berlińskiej Staatsoper, Frankfurcie nad Menem, Monachium i mediolańskiej La Scali. Kreował takie partie jak: Don Ottavia w "Don Giovannim" Wolfganga Amadeusza Mozarta, Księcia Mantui w "Rigoletcie" i Alfreda w "Traviacie" Giuseppe Verdiego. Trudno uwierzyć, że bohater reportażu odwiedził operę po raz pierwszy dopiero w wieku 19 lat - czytamy w opisie reportażu.

mp / czecho.pl

źródło: Polskie Radio

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.