Wiadomości

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 5706

[FOTO] Zakończył się kompleksowy remont remizy OSP Dziedzice

W miniony piątek, 7 maja zakończyła się kompleksowa modernizacja remizy OSP Dziedzice. Prace trwały blisko 9 miesięcy.

Zakończył się kompleksowy remont remizy OSP Dziedzice - 07.05.2021 · fot. OSP Dziedzice


- Remont był trudny, ponieważ z wielkiego projektu za grube miliony pozostało tylko wspomnienie. Brak zewnętrznego dofinansowania sprawił, że musieliśmy się zmierzyć z remontem obiektu w systemie gospodarczym, własnym sumptem. Dysponując tylko i wyłącznie środkami przekazanymi przez gminę Czechowice Dziedzice udało się wykonać bardzo wiele prac - informuje druhowie z OSP Dziedzice.

Efektem inwestycji jest kompleksowo wyremontowany dach remizy, wymieniona stolarka okienna i drzwiowa. Ponadto mury remizy zostały ocieplone styropianem, a elewacja zyskała uspokojone stonowane barwy. Ponadto gruntownej modernizacji zostały poddane instalacje C.O. oraz wod. kan. Uporządkowano tereny wokół remizy i, co najważniejsze, cały sprzęt, który posiadamy został zlokalizowany w naszej remizie. Rozebrano budynek gospodarczy którego stan był fatalny.

- Jak zwykle: Daliśmy radę!!! Czy to koniec? Nie! Przed nami wiele prac wokół remizy, które również sukcesywnie wykonamy w systemie gospodarczym - podsumowują strażacy z dziedzickiej jednostki.

mp / czecho.pl

źródło: OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

OSP Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "OSP Dziedzice" podaj