czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 12 maja 2021
  • wyświetleń: 1284

Wydział UM wyjaśnia, jak postępować z dzikimi zwierzętami

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach apeluje do mieszkańców o powstrzymanie się od samodzielnego udzielania pomocy rannym dzikim zwierzętom oraz pochopnego zabierania młodych zwierząt, które na chwilę straciły kontakt z rodzicami.

Reklama

Wydział UM wyjaśnia, jak postępować z dzikimi zwierzętami
Wydział UM wyjaśnia, jak postępować z dzikimi zwierzętami · fot. UM Czechowice-Dziedzice


- Zaleca się samodzielnie nie udzielać pomocy rannym dzikim zwierzętom z uwagi na istniejące zagrożenie np.: pogryzienie, kopnięcia - ranne duże zwierzę może być niebezpieczne. Ponadto nie dotykać młodych zwierząt pozostawionych czasowo przez matki (np.: zajączków lub sarenek), ponieważ przekazanie im naszego zapachu naraża je na atak drapieżników a ponadto powoduje, że zwierzęta te nie zostaną zaakceptowane przez ich naturalnych rodziców. Nie można również zabierać podlotów ptaków znajdujących się pozornie bez opieki pod drzewami lub w innych miejscach, ponieważ często młode ptaki karmione są przez rodziców poza gniazdem - wyjaśnia Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa czechowickiego Urzędu Miejskiego.

- Nie podejmujmy samodzielnie decyzji w sprawie udzielania pomocy dzikim zwierzętom, bo mając szlachetne zamiary możemy im bardzo często zaszkodzić - zaznacza jednostka.

W przypadku zaobserwowania rannego dzikiego zwierzęcia należy o tym fakcie powiadomić straż miejską w Czechowicach-Dziedzicach (pod numerem telefonu 32 215- 54-92 lub 986), która działa całodobowo lub Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach w godzinach pracy UM (pod numerem telefonu 32 214-71-00). - Służby te po wyjaśnieniu sprawy zapewnią im opiekę w specjalistycznych ośrodkach - informuje wydział.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.