Wiadomości

  • 13 maja 2021
  • wyświetleń: 5321

Czechowiczanin pobity na jednym z osiedli. Wcześniej był wyzywany

Policjanci z Czechowic-Dziedzic wytropili i zatrzymali 31-latka oraz jego 32-letnią wspólniczkę, którzy pobili 53-latka. Spacerujący z psem mężczyzna został napadnięty na jednym z czechowickich osiedli mieszkalnych. Sprawcom grozi kara nawet 3 lat więzienia.

policja, radiowóz
Czechowiczanin pobity na jednym z osiedli. Wcześniej był wyzywany


Do zdarzenia doszło 10 maja późno w nocy, kiedy 53-latek na jednym z czechowickich osiedli wyszedł ze swoim psem na spacer. Na swojej drodze spotkał wówczas znaną mu z widzenia 32-latkę, mieszkankę powiatu bielskiego, która od dłuższego czasu zaczepiała go w miejscach publicznych, wyzywając wulgarnie.

- Tak było i tym razem. Kiedy mężczyzna poprosił ją, aby zostawiła go w spokoju, wtedy ona zawołała swojego 31-letniego znajomego i we dwoje rzucili się na spacerowicza z pięściami i kopniakami, bijąc i kopiąc mężczyznę po całym ciele. Przestali dopiero, gdy z jednego z okien zainterweniował przypadkowy świadek. Sprawcy zostawili pobitego mężczyznę i zbiegli. 53-latek pojechał do szpitala, gdzie został zaopatrzony, a nazajutrz zgłosił się w Komisariacie Policji w Czechowicach-Dziedzicach i złożył zawiadomienie o pobiciu - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Śledczy ustalili jej dokładną tożsamość i jeszcze tego samego dnia zatrzymali zaskoczoną 32-latkę. Kobieta trafiła do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci rozpoczęli poszukiwania jej kompana, który wpadł w ręce stróżów prawa następnego dnia. Obydwoje usłyszeli zarzuty pobicia, za które mogą trafić za kraty nawet na 3 lata. O ich dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.