czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • 20 maja 2021
  • wyświetleń: 4352

20 maja zmieniły się zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych

20 maja 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 30 marca 2021 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 720), regulująca status hulajnóg elektrycznych, urządzeń transportu osobistego i urządzeń wspomagających ruch oraz zasady korzystania z tych urządzeń w ruchu drogowym.

Reklama

hulajnoga
20 maja zmieniły się zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych · fot. freepik.com


Zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie - Prawo o ruchu drogowym - swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu.

Poniżej załączamy tabelę - opracowaną w Biurze Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji - z wybranymi przepisami, która będzie pomocna dla nowo zdefiniowanych użytkowników.

zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych


zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych

BM / czecho.pl

źródło: Komenda Główna Policji

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.