Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 987

Jakie preparaty mogą pomóc w walce z łuszczycą?

Materiał partnera:

Łuszczyca jest chorobą, która nie do końca wiadomo, skąd się bierze. Wiadome jest, że jest choroba autoimmunologiczna, która może być przekazywana z pokolenie na pokolenie. Przy czym nie musi się ona objawiać w każdym pokoleniu. Najczęściej objawia się ona ok. 10 roku życia lub u osób dorosłych ok.20 roku życia. Przy czym nie jest to żelazna zasada. Jakie preparaty mogą pomóc w walce z łuszczycą?

Jakie preparaty mogą pomóc w walce z łuszczycą?


Komfort choregoOsoby, które zmagają się z tym schorzeniem, muszą zdawać sobie sprawę z jednego, bardzo ważnego faktu - nigdy do końca nie można pozbyć się tej choroby. Medycyna jest na bardzo zaawansowanym poziomie, ale na tą chorobę nie ma skutecznego lekarstwa. Można ją tylko wyciszyć w taki sposób, aby nie dawała ona w ogóle objawów lub dawała minimalne objawy.

Najważniejsze to trafić pod opiekę dobrego dermatologa, który po rozpoznaniu przypadku w odpowiedni sposób pokieruje leczeniem chorego. Dzięki temu komfort życia pacjenta podniesie się w znaczny sposób. Regularne stosowane leków to dopiero pierwszy krok. Oprócz przepisanych farmaceutyków można także dbać o odpowiedni sposób życia, jak również należy wprowadzić do użytku odpowiednio dopasowane dermo kosmetyki do pielęgnacji skóry.

Leki bez receptyNie zawsze jesteśmy w stanie od ręki dostać się na wizytę do lekarza, dlatego zawsze mieć pod ręką (lub należy mieć o nich świadomość) leki dostępne bez recepty o działaniu przeciwzapalnym i przeciwświądowym. Ważne są również preparaty o działaniu przeciwhistaminowym. Wiele osób, które na co dzień zmaga się z łuszczycą, poleca produkty, które wykonane są na bazie kwasu salicylowego i mocznika. To dzięki nim można zredukować przenikanie innych środków do skóry, jak również można doprowadzić do likwidacji brzydkich naskórków na skórze.

Pomocne są również dziegcie, które to występują pod postacią maści i past z cygnoliną. Może brzmi to skomplikowane, ale są to kosmetyki, które można otrzymać bez recepty, praktycznie od ręki, bardzo pomocne w leczeniu łuszczycy. Aczkolwiek nie można zapomnieć o systematycznych wizytach u lekarza, który może przepisać leki ze sterydami - w szczególności, jeżeli ma się do czynienia z mocnymi stanami zapalnymi.

Dermokosmetyki na łuszczycęOsoby zmagające się z łuszczycą muszą unikać kontaktu ze zwykłymi kosmetykami z drogerii, ponieważ mogą one powodować pojawienie się jeszcze większych stanów zapalnych. Jeżeli ktoś ma wyjątkowo silne zapalenie, to może być pewnym tego, że nawet kontakt ze zwykłym mydłem może powodować u niego pojawienie się dodatkowych "rybich" łusek.

Dermokosmetyki dostępne są w aptekach i specjalnie do tego wyznaczonych sklepach. Bazują one na alantoinie, parafinie, olejach roślinnych, moczniku. Zadaniem tych składników jest nawilżenie skóry. Można również poszukać kremów, które mają w swoim składzie ichtiol, który wykazuje działanie przeciwświądowe i przeciwzapalnie. Wielu dermatologów zaleca także balneoterapie. Jest to jedna z najnowocześniejszych form leczenia przy pomocy kąpieli w wodach mineralnych lub morskich.
Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://www.centrumluszczycy.pl/