czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • 7 czerwca 2021
  • wyświetleń: 5284

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Twoją drogą do przyszłości

Artykuł sponsorowany:

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach zaprasza absolwentów szkół podstawowych do kontynuowania nauki w naszej szkole. Jesteśmy jedyną placówką oświatową w mieście, w której uczniowie mogą kształcić się na poziomie technikum, szkoły branżowej I stopnia oraz uzupełnić wykształcenie w bezpłatnym liceum ogólnokształcącym dla dorosłych.

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych Twoją drogą do przyszłości · fot. zstil.eu


Zajęcia odbywają się w nowocześnie wyposażonych pracowniach: informatycznej, mechatronicznej, mechanicznej, logistycznej, handlowej, gastronomicznej, hotelarskiej oraz fryzjerskiej. Posiadamy pracownię informatyczną wyposażoną w komputery iMac, w której przyszli informatycy, a także inni uczniowie będą mogli poznać kolejny system operacyjny macOS. Na terenie szkoły znajdują się nowoczesne warsztaty, w których uczniowie szkoły branżowej zdobywają umiejętności praktyczne.

Każdy uczeń może u nas znaleźć kierunek, w którym chciałby się kształcić. Pełna oferta edukacyjna dostępna jest na naszej stronie internetowej: www.zstil.eu. W nowym roku szkolnym zapraszamy na nowy kierunek - TECHNIK EKONOMISTA.

W naszej szkole realizowane są liczne projekty edukacyjne oraz unijne, które dają uczniom możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji i rozwijania umiejętności, m.in. obsługi wózków widłowych, obsługi obrabiarek CNC, sterowników PLC, bukieciarstwa i wiele innych.

ZSTiL współpracuje z niemiecką szkołą zawodową w Bergheim i organizuje corocznie wymianę młodzieży, co sprzyja poszerzaniu wiedzy zawodowej i językowej. Realizujemy również liczne projekty Erasmus, w ramach których uczniowie mogą odbywać praktyki i staże zagraniczne.

Jednak szkoła to nie tylko nauka. Naszym uczniom stwarzamy możliwości realizacji pasji i marzeń poprzez uczestnictwo w kołach zainteresowań. Prowadzone są zajęcia SKS w różnych dyscyplinach sportowych. Młodzi sportowcy zajmują wysokie lokaty w powiatowych i wojewódzkich zawodach sportowych. W dyscyplinach indywidualnych, takich jak lekkoatletyka czy kajakarstwo, uczniowie rywalizują na arenach ogólnokrajowych i międzynarodowych.

Uczniowie o wielkim sercu i dużej wrażliwości promują wśród swoich rówieśników postawy prospołeczne, działając w Szkolnym Kole Wolontariatu i PCK. Nasza placówka aktywnie angażuje się w życie społeczności lokalnej, organizując i obsługując imprezy środowiskowe.

Nowocześnie wyposażona biblioteka szkolna z bogatym księgozbiorem oraz centrum multimedialne przyciągają uczniów o różnorodnych zainteresowaniach i zdolnościach.

Natomiast młodzi ludzie, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne lub przeżyć przygodę z muzyką, mają możliwość zostać członkiem zespołu muzycznego BIG BAND.

Na terenie szkoły znajduje się stołówka szkolna, w której uczniowie mogą spędzić czas w oczekiwaniu na autobus czy pociąg, odrobić zadanie oraz zjeść ciepły posiłek.

W naszej tętniącej życiem szkole nie tylko zdobędziesz ciekawy zawód, ale również urzeczywistnisz swoją kreatywność i talenty.

NIE SZUKAJ DALEKO!!! TA SZKOŁA JEST OK!ZAPRASZAMY

Zespół Szkół Technicznych i Licealnych im. Stanisława Staszica  • adres: 43-340 Czechowice-Dziedzice, ul. Romualda Traugutta 11
  • strona: www.zstil.eu
  • e-mail: zstil@zstil.eu
  • tel.: 32 215 29 28 - centrala