Wiadomości

  • 31 maja 2021
  • wyświetleń: 5994

Pilotażowy program arytmetyki mentalnej w czechowickiej szkole

Od września czechowicka Szkoła Podstawowa nr 10, wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2, będzie miała okazję wprowadzić zupełnie bezpłatnie program nauki arytmetyki mentalnej Abacus. Jest to pilotażowy projekt, a SP nr 10 jest jedną z pięciu podstawówek w Polsce, w której pojawi się "Abacus".

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. facebook.com/nasza10czdz


Arytmetyka mentalna to sprawdzony sposób rozwijania zdolności akademickich i twórczego myślenia dzieci, pozwalający w pełni wykorzystać ich intelektualny potencjał. To więcej niż nauka szybkiego liczenia. Nauka arytmetyki mentalnej w młodym wieku może mieć znaczący wpływ na przyszłe sukcesy dziecka, a umiejętności które dzięki niej zdobędzie, pozostaną z nim na wiele lat.

W ramach programu Abacus Szkoła Podstawowa nr 10 im. ks. Jana Twardowskiego otrzyma szkolenie jednego nauczyciela, tak aby został wykwalifikowanym nauczycielem arytmetyki mentalnej i materiały edukacyjne dla nauczycieli oraz uczniów. Ponadto organizatorzy akcji zapewnią pełne wsparcie nauczycielom tak, aby prowadzili zajęcia z arytmetyki mentalnej na najwyższym poziomie.

Loading...

mp / czecho.pl

źródło: Szkoła Podstawowa nr 10

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.