Reklama

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1785

Karta Dużej Rodziny jest już dostępna w aplikacji mObywatel

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej informuje, że od 9 czerwca br. każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny - niezależnie od tego, czy do tej pory miał ją w wersji tradycyjnej, elektronicznej czy obu - może z niej korzystać dzięki praktycznej aplikacji mObywatel. Osoby posiadające wyłącznie Karty tradycyjne nie muszą wnioskować o domówienie elektronicznej formy i płacić za to.

karta dużej rodziny
Karta Dużej Rodziny jest już dostępna w aplikacji mObywatel · fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej


W aplikacji mObywatel znajduje się także link do strony https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr na której znajduje się mapa z partnerami KDR oraz z informacjami o zniżkach.

Przypominamy, iż prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci. Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także dzieciom:
  • w wieku do 18. roku życia,
  • w wieku do 25. roku życia - w przypadku dzieci uczących się w szkole lub szkole wyższej,
  • bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,
  • ale tylko w przypadku, gdy w chwili składania wniosku w rodzinie jest co najmniej troje dzieci spełniających powyższe warunki.


Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. W Gminie Czechowice-Dziedzice realizacją Karty Dużej Rodziny zajmuje się Wydział Spraw Obywatelskich z siedzibą przy ul. Ks. J.N. Barabasza 1 pok. nr 3, numer telefonu: 32 214 71 60.

Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl).

Szczegółowe informacje o Karcie Dużej Rodziny oraz wniosek dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej: https://www.gov.pl/web/rodzina/karta-duzej-rodziny-ogolne

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.