Wiadomości

  • 23 czerwca 2021
  • 24 czerwca 2021
  • wyświetleń: 12002

[FOTO] Za nami "Pojedynek o tytuł Super Dzieciaka"

Za nami kolejna edycja autorskiego projektu Elżbiety Zarębskiej "Pojedynek o tytuł Super Dzieciaka", nad którym patronat honorowy objął burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut.

Pojedynek o tytuł ,,Super Dzieciaka''- Już za nami · fot. Elżbieta Zarębska


W minioną niedzielę, 20 czerwca w Centrum Edukacji Ekologicznej w Czechowicach - Dziedzicach spotkało się 160 małych bohaterów, którzy startowali w 20-osobowych grupach w odstępach czasowych. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta doskonale bawili się, ale jednocześnie walczyli o tytuł i puchar "Super Dzieciaka".

Do tegorocznej edycji zaproszeni zostali Park Trampolin "Parabola", Uczniowski Klub Karate z Mazańcowic, "Czechościanka", Viola Dance Studio, Mandla Nauka Tańca oraz OSP Czechowice. To zaproszeni goście byli twórcami konkurencji dla najmłodszych.

Ostatecznie mali bohaterowie zmierzyli się w pięciu konkurencjach oraz 8 dogrywkach. Tytuł "Super Dzieciaka" 2021 oraz Puchar Burmistrza Mariana Błachuta zdobył Paweł Długosz, który w nagrodę otrzymał również możliwość udziału w "Wakacyjnych warsztatach Super Dzieciaka" . Wicemistrzostwo wywalczył Paweł Urbański, z kolei trzecie miejsce zdobyła Hanna Szafroń.

- Bardzo dziękuję wszystkim małym sportowcom, tancerzom, strzelcom, gimnastykom oraz akrobatom, czyli małym Bohaterom, którzy w tegorocznej edycji dali z siebie 100 %. Byliście wspaniali. Za pomoc w organizacji imprezy Bardzo Dziękuję Centrum Edukacji ekologicznej, Miejskiemu Domowi Kultury, MOSiRowi oraz OSP Czechowice - powiedziała Elżbieta Zarębska, twórczyni projektu.

- Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bowiem mali zawodnicy walczyli o zebranie środków na leczenie 9-letniej Emilki Radzik. Dzieciaki z Klubu Sportowego Strong-Life bardzo chciały pomóc swojej koleżance, jednak same nie mogły tego zrobić - poprosiły więc o pomoc dorosłych. Zatem tegoroczny "Pojedynek o tytuł Super Dzieciaka" był dedykowany Emilce - dodaje Zarębska.

Mali zawodnicy Klubu Sportowego Strong Life, przyjaciele oraz rodzina Emilki przygotowali moc atrakcji, aby zebrać środki na leki i rehabilitację Emilki. Emilka choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną jest to wada RNA NOVA2 (odwrócona ramka). W akcji na rzecz Emilki udało się zebrać 8 tysięcy złotych. Emilkę można wesprzeć również poprzez zbiórkę dostępną tutaj.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.