Wiadomości

  • 24 czerwca 2021
  • 25 czerwca 2021
  • wyświetleń: 10219

Zmiany personalne w dekanacie czechowickim - jest dekret diecezji

Diecezja bielsko-żywiecka opublikowała dekret w sprawie zmian personalnych w parafiach. Dotyczą one również kilku parafii z terenu gminy Czechowice-Dziedzice.

diecezja
fot. Diecezja bielsko-żywiecka


Największa zmiana dotyczy parafii na czechowickich Świerkowicach. Ks. Kazimierz Janiurek zostanie zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Czechowicach-Dziedzicach - przechodzi on na emeryturę. Administratorem parafii został ks. Zbigniew Skrzyp, który do tej pory był wikariuszem w parafii pw. śww. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach.

Z parafii NMP Wspomożenia Wiernych odejdzie ks. Paweł Hubczak, który będzie pełnił funkcję wikariusza w parafii św. Urbana w Roczynach. Na jego miejsce zostanie skierowany ks. Łukasz Mieszczak, który do tej pory był wikariuszem parafii pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

Do zmian dojdzie również w parafii pw. Jezusa Chrystusa Odkupiciela w Czechowicach Południowych. Dotychczasowy wikariusz, ks. Marcin Moskal, odejdzie do parafii pw. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu. Jego miejsce zajmie ks. Wiesław Płonka, który do tej pory był wikariuszem w parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej.

Zmiany dotyczą również parafii pw. św. Barbary. Po kilku latach pełnienia funkcji wikariusza odejdzie z niej ks. Michał Bogacz, który został skierowany do pełnienia posługi w parafii Najdroższej Krwi Pana Naszego Jezusa Chrystusa w Kętach Podlesiu. Jego miejsce zajmie ks. Maciej Pszczółka.

mp / czecho.pl

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.