Wiadomości

  • 7 września 2007
  • wyświetleń: 1080

Śląskie stypendium dla Czechowic

Województwo śląskie już po raz drugi w tym roku przyznało stypendia w dziedzinie kultury. W sumie w tym roku stypendystami zostało 149 osób, a ogólna kwota dotacji wyniosła blisko 600 tysięcy złotych. Wśród beneficjentów znalazła się również nasza gmina.

Najwięcej pieniędzy otrzymała Częstochowa (dla 60 twórców) oraz Sosnowiec (dotacje dla 22 artystów). Stypendia przydzielono także, poza Czechowicacmi-Dziedzicami, twórcom z Jastrzębia Zdroju, powiatu Będzińskiego, Bielska – Białej i Zawiercia.

Zgodnie z regulaminem, śląskie stypendia w dziedzinie kultury mogą otrzymać twórcy, artyści, uczniowie szkół i uczelni wyższych oraz osoby zajmujące się twórczością artystyczną lub też upowszechnianiem i ochroną dóbr kultury. Konkursy stypendialne organizowane są przez Marszałka Województwa Śląskiego. O dofinansowaniu projektów decyduje Komisja Stypendialna powoływana przez Zarząd Województwa.

W tym roku przyznano stypendia na łączną sumę ponad 588 tysięcy złotych, w ubiegłym roku – 370 tysięcy.

new / czecho.pl

Źródło: Polska.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.