czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 września 2007
  • wyświetleń: 2459

Prognoza: Leje, leje i lać będzie

Leje, leje i lać będzie. Z końcem wakacji jak ręką odjął - skończyła się słoneczna i ciepła pogoda. I nie jest to chwilowa zachcianka aury - przekonują śląscy synoptycy.

W naszym regionie może popadać nawet do początku przyszłego tygodnia. W rzekach rośnie poziom wody, jednak na razie powodzie nam nie grożą - mówi hydrolog z katowickiej stacji IMGW, Małgorzata Kotlarz.

www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/File/NIEG.mp3 class=dodaj target=_blank>Posłuchaj

I mimo tego że jeszcze będzie padać - i to nie mało - mieszkańcy naszego regionu zdaniem specjalistów nie mają się na razie czego obawiać.

www.radioexpress.pl/str_s23/UserFiles/File/OBA6.mp3 class=dodaj target=_blank>Posłuchaj

A do tych, śląskim rzekom jeszcze daleko. Jeżeli przez najblizszą dobę nadal będą intensywne opady, może wtedy dojść do lokalnych zalań i podtopień. Teraz najniebezpieczniejsza sytuacja panuje na południu regionu śląskiego.

Radio Express

--------------------------------------------------

W wyniku obfitych opadów deszczu od godz. 3.00 dnia 7 września odnotowano wzmożoną ilość zgłoszeń z zalanych piwnic, placów, zatkanych przepływów potoków.

W chwili obecnej (godz. 8.00) trwają akcje (ok. 20 zdarzeń, ok. 60 zgłoszeń oczekujących) związane z usuwaniem skutków opadów na terenie całego powiatu bielskiego i miasta Bielsko- Biała.

PSP w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.