Wiadomości

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4901

Sprawdź czy w Twojej łazience nie czeka pułapka kosmetyczna!

Artykuł sponsorowany:

Okres wakacyjny to moment, w którym chętnie zakładamy odkryte obuwie i chcemy, aby nasze stopy wyglądały perfekcyjnie. Oczekujemy szybkich i skutecznych rozwiązań na wszelkie niedoskonałości. Pękające pięty, szorstkość i suchość skóry, nadpotliwość, odciski... pragniemy, aby zniknęły od razu.

Salon Art of Beauty
Salon Art of Beauty


Dlaczego większość dostępnych na rynku rozwiązań tylko nam zaszkodzi?W pierwszej kolejności przeanalizujmy chętnie stosowany pumeks. Podczas jego używania, zbiera się w nim naskórek, który w połączeniu z wilgocią, stanowi idealne warunki dla wszelakich bakterii i grzybów. Zastanówmy się więc - czy warto trzymać taką bombę biologiczną w swojej łazience?

Jeżeli jednak musimy wygładzić pięty oczekując natychmiastowego efektu, użyjmy delikatnej tarki, którą po zabiegu można umyć i zdezynfekować. Stosujmy ją tylko wtedy, gdy skóra jest mocno zrogowaciała. Dodatkowo, należy używać jej na sucho ponieważ nie możemy doprowadzić do przegrzania się skóry, czego na mokro możemy nie wyczuć. Im większe tarcie, tym większa produkcja naskórka - nie wpadnijmy w błędne koło.

O kolejnym, natychmiastowym efekcie złuszczania informują nas producenci skarpetek złuszczających. Dlaczego podolodzy mówią im ,,NIE"?
,,Skarpetki złuszczające oddziałują tą samą substancją na całą stopę - nie wiedzą dokładnie, gdzie skóra jest grubsza, a gdzie cieńsza. W skutkach uzyskujemy za słaby efekt w miejscach mocno zrogowaciałych, a za mocny w przestrzeniach międzypalcowych, predysponując do uszkodzeń skóry, ran, dyskomfotu i innych
następstw chorobowych
" - wyjaśnia mgr Karolina Wątor - kosmetolog, podolog, właścicielka salonu kosmetycznego Art of Beauty.

mgr Karolina Wątor - kosmetolog, podolog, właścicielka salonu kosmetycznego Art of Beauty
mgr Karolina Wątor - kosmetolog, podolog, właścicielka salonu kosmetycznego Art of Beauty


Podobne efekty gwarantują plastry na odciski. Ich działanie może być za mocne, co spowoduje podrażnienie zdrowej skóry wokół chorego miejsca. Dodatkowo, w sytuacji, kiedy użyjemy plastra niewłaściwie - nasze odciski okażą się być brodawkami, doprowadzimy do ich wysypu ponieważ plaster przyczyni się do ich rozsiania.

Aby mieć pewność, że nie szkodzimy swoim stopom warto zadbać o profilaktykę. Podstawą jest nie szkodzić, a zapobiegać. Należy pamiętać o dobrze dobranym obuwiu, właściwej higienie i pielęgnacji oraz nawilżaniu suchej skóry. Jeśli jednak pojawia się problem w postaci nadmiernego rogowacenia naskórka, pękających pięt, odcisków, wrastających paznokci, zakażeń bakteryjnych i grzybiczych, lepiej jest nie eksperymentować, a zaufać podologom. Nie bez znaczenia jest dobór odpowiednich preparatów. Aby uzyskać oczekiwane efekty, do każdego przypdku należy podejść idywidulanie pod okiem specjalistów. Działając na własną rękę możemy nieświaodmie pogorszyć swój problem.

"Ciekawostek pielęgnacyjnych i pułapek kosmetyczno-aptecznych jest mnóstwo, uświadamiamy i pomagamy w dolegliwościach związanymi ze stopami i nie tylko. Zdrowa pielęgnacja skóry to nasza pasja, a wszystko to w salonie Art of Beauty znajdującym się w centrum Czechowic - Dziedzic. Kosmetolodzy, podolodzy, stylistki paznokci i wizażu - wszyscy skupieni jesteśmy w jednym miejscu, aby nasi goście mogli czuć się wyjątkowo zaopiekowani. Zaufaj nam, zatroszczymy się o Ciebie, Twoje ciało i paznokcie. Zapraszamy do odwiedzin!" - dodaje właścicielka salonu.

Salon Art of Beauty
Salon Art of Beauty


Jak to wszystko właściwie się zaczęło? Jak powstał salon Art of Beauty? Jak stworzyłyśmy zgrany i wspierający się zespół? Poznaj nasze historie, o których opowiedziałyśmy w naszym ostatnim filmie -
.

Salon Art of Beauty
Salon Art of Beauty


Czy odwiedziłaś już nasz fanpage na Facebooku? Jeżeli nie, warto nadrobić minione wpisy i wskazówki dotyczące prawidłowej pielęgnacji domowej. Bądź na bieżąco z ciekawostkami kosmetycznymi i podologicznymi. Skontaktuj się z nami przez wiadomość prywatną lub telefonicznie i umów się na konsultacje w salonie. Zadbaj o siebie już dziś! :)

Salon Art of Beauty
Salon Art of Beauty