Wiadomości

  • 30 czerwca 2021
  • wyświetleń: 4354

[FOTO] Zamykają skrzyżowanie krajowej jedynki z ul. Uzdrowiskową

We wtorek, 29 czerwca po godzinie 16.00 na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Uzdrowiskową w Goczałkowicach-Zdroju pojawili się drogowcy. Rozpoczęła się zmiana organizacji ruchu, której efektem jest częściowe zamknięcie skrzyżowania. Zmiany wykluczą dwa potencjalnie bardzo niebezpieczne manewry.

Zamykają skrzyżowanie DK-1 z ul. Uzdrowiskową - 29.06.2021 · fot. sid / pless.pl


Od dziś nie będzie można skręcić w lewo, w ulicę Uzdrowiskową jadą od strony Bielska-Białej. Nie będzie także możliwości wyjazdu z ul. Uzdrowiskowej na DK-1 w stronę Pszczyny (możliwość skrętu tylko w prawo). Na miejscu trwa usuwanie starego oznakowania poziomego, które potrwa do późnego wieczora. Po zakończonych pracach zostanie wymalowane nowe oznakowanie, dostosowane do wprowadzonego właśnie, nowego układu skrzyżowania.

Na pobliskim skrzyżowaniu "jedynki" z ulicami Główną i Brzozową także pojawiły się zmiany. Dla pojazdów jadących od strony Bielska-Białej umożliwiono zawracanie (pojawił się sygnalizator S-3f kierunkowy w lewo, zezwalający na zawracanie).

Skrzyżowanie ulicy Uzdrowiskowej i krajową jedynką było niewątpliwie jednym z najniebezpieczniejszych miejsc na drogowej mapie okolicy. Na przestrzeni ostatnich lat pisaliśmy o dziesiątkach wypadków w tym miejscu, także tych bardzo tragicznych zakończonych śmiercią uczestników zdarzenia.

sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.