Reklama

Wiadomości

 • 30 czerwca 2021
 • 4 lipca 2021
 • wyświetleń: 4487

Gmina Czechowice-Dziedzice w systemie aplikacji "Blisko"

Gmina Czechowice-Dziedzice wdrożyła system bezpłatnych informacji, powiadomień i ostrzeżeń dostępnych w ramach aplikacji "Blisko". W ramach funkcjonalnej i łatwej w obsłudze aplikacji, którą każdy może zainstalować w swoim smartfonie, na potrzeby mieszkańców gminy stworzone zostało dedykowane narzędzie Segrego, które dzięki interaktywnym harmonogramom odbioru odpadów wyśle użytkownikowi przypomnienie o terminie odbioru śmieci.

Blisko
Gmina Czechowice-Dziedzice w systemie aplikacji "Blisko" · fot. mp / czecho.pl


Aplikacja "Blisko" to ogólnopolski system powiadomień, z którego korzysta wiele polskich gmin. Korzystanie z systemu jest całkowicie bezpłatne. Od użytkownika wymaga jedynie pobrania na smartfona aplikacji "Blisko" ze "sklepu" Google Play dla urządzeń z systemem Android oraz z App Store dla urządzeń z systemem IOS.

Aby otrzymywać bezpłatne powiadomienia wprost z Urzędu Miejskiego należy pobrać aplikację BLISKO, a następnie:
 • wpisać w wyszukiwarce aplikacji miejscowość z terenu gminy Czechowice-Dziedzice,
 • wybrać z listy nadawców "Gmina Czechowice-Dziedzice",
 • wybrać (zaznaczyć), z których serwisów i dla których osiedli/sołectw informacje chcemy otrzymywać.


Nasza Czechowice-Dziedzice w systemie aplikacji "Blisko"
Gmina Czechowice-Dziedzice w systemie aplikacji "Blisko" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Użytkownik będzie wówczas otrzymywał informacje na temat:
 • aktualnych spraw dotyczących mieszkańców,
 • lokalnych wydarzeń kulturalnych i sportowych,
 • istotnych utrudnień i awarii,
 • harmonogramu odbioru odpadów (Segrego).


Segrego to stworzone specjalnie na potrzeby gminy i jej mieszkańców narzędzie dedykowane gospodarce odpadami. Zawiera ono aktualizowany na bieżąco harmonogram wywozu odpadów dla każdego podanego adresu z zabudowy jednorodzinnej. Po uruchomieniu tej funkcjonalności użytkownik otrzyma przypomnienia o odbiorze śmieci i będzie miał stały, wygodny dostęp do terminarza płatności, poradnika segregowania oraz bieżących aktualności związanych z lokalną gospodarką odpadami.

Aby korzystać z funkcjonalności Segrego, pobrać indywidualny harmonogram odbioru odpadów i zamówić bezpłatne powiadomienia z Biura ds. Gospodarki Odpadami, należy pobrać aplikację BLISKO, a następnie:
 • wpisać w wyszukiwarce aplikacji swoją miejscowość z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice,
 • wybrać "Gospodarkę odpadami" z listy nadawców serwisów dla tego obszaru,
 • wpisać adres, dla którego chce się otrzymywać harmonogram i powiadomienia o odbiorze śmieci (można wpisać kilka adresów).


Nasza Czechowice-Dziedzice w systemie aplikacji "Blisko"
Gmina Czechowice-Dziedzice w systemie aplikacji "Blisko" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Samo narzędzie Segrego działa nie tylko na urządzeniach mobilnych. Osoby, które nie korzystają ze smartfonu, lub nie zainstalują na nim aplikacji BLISKO, znajdą nową funkcjonalność w zakładce "Gospodarka odpadami" w sekcji "Samorząd" na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach.

Wybierając (klikając) "Harmonogram wywozu odpadów" wchodzimy od teraz na interaktywne narzędzie, umożliwiające wpisanie każdego indywidualnego adresu. Dzięki temu mamy możliwość zapoznania się z aktualnym harmonogramem odbioru odpadów dla naszej strefy oraz zamówienia powiadomień o odbiorze odpadów na podany adres e-mail. Użytkownik znajdzie tam również poradnik - "Warto wiedzieć", będący kompendium wiedzy na temat odpadów.

- W ramach aplikacji "Blisko", która mieszkańcowi gminy dostarczy ważnych dla niego informacji (dotyczących wybranego osiedla/sołectwa, bądź całej gminy), użytkownik może korzystać również z serwisów ogólnopolskich - np.: jakość powietrza, komunikaty policji, czy sytuacja epidemiczna - informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Aplikacja "Blisko" dostarczy Ci informacji tylko z wybranych (zaznaczonych) serwisów, bez reklam i spamu, z powiadamianiem o doręczeniu nowej wiadomości. Od 2022 roku Gmina Czechowice-Dziedzice rezygnuje z powiadamiania SMS - dodaje czechowicki magistrat.

mp / czecho.pl

źródło: www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.