Wiadomości

  • 1 lipca 2021
  • 5 lipca 2021
  • wyświetleń: 10842

[WIDEO] Róże w roli głównej - Festiwal Róż w Goczałkowicach

Piękne kwiaty znów zdominowały Park Zdrojowy oraz Stary Dworzec! W miniony weekend 3-4 lipca odbywał się Goczałkowicki Festiwal Róż. Ale wystawa kwiatów to nie wszystko! Gościem wydarzenia była Grażyna Zielińska z serialu Ranczo, obywały się koncerty i pokazy. Najmłodsi również się nie nudzili! Zobaczcie nasze wideo, które ukazuje kompozycje kwiatowe i pokaz dawnej mody oraz rowerów. Zobaczcie też fotorelację z tego wydarzenia autorstwa naszego fotoreportera, Andrzeja Grynpetera.W Goczałkowicach lokalni ogrodnicy hodują wiele różnych odmian tych kwiatów. Goczałkowicki Festiwal Róż to wydarzenie, podczas którego można podziwiać efekty ich pracy!

W miniony weekend na Starym Dworcu zaprezentowano aż 27 odmian róż wyhodowanych w goczałkowickich szklarniach. Zostały one dostarczone przez Specjalistyczne Gospodarstwo Ogrodnicze Beata i Marek Dzida oraz Zakład Ogrodniczy Renata i Jacek Muszyńscy. Ponadto Ogrody Pokazowe Kapias - Elżbieta i Bronisław Kapias zaaranżowały altanki w Parku Zdrojowym, które wypełniły się wspaniałymi kwiatami i kolorowymi dekoracjami.

Festiwal Róż w Goczałkowicach - dzień pierwszy - 03.07.2021 · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Goczałkowicki Festiwal Róż to także koncerty, spotkania czy pokazy. W parku przygotowano atrakcje dla dzieci, a wszyscy chętni mogli przejechać się różanym meleksem. Była festiwalowa kwiaciarnia, w której można było zakupić różne rodzaje róż. W parku dostępne były stoiska z lokalnymi miodami, rękodziełami i innymi produktami. W niedzielę w klimat lat 20. i 30. wprowadziła nas Grupa Rekonstrukcji Historycznej z Zabrza, która przygotowała pokaz mody z tamtych lat, a także wystawę zabytkowych rowerów. Fragment pokazu zobaczycie na naszym nagraniu:

Nie zabrakło wspaniałej muzyki. Na scenie przy Starym Dworcu w sobotę odbył się klimatyczny koncert "Tango Tango" w wykonaniu theART. W niedzielę o aktorstwie oraz współpracy ze znanymi aktorami polskiej sceny opowiadała Grażyna Zielińska, znana z roli babki zielarki w serialu "Ranczo".

Festiwal róż w Goczałkowicach - dzień drugi - 04.07.2021 · fot. Andrzej Grynpeter / czecho.pl


Młodzi artyści ze stowarzyszenia "take tam..." zaprezentowali się muzycznie w duchu Kabaretu Starszych Panów, a wspaniałe europejskie przeboje zaśpiewał goczałkowicki chór parafialny Semper Communio. Na zakończenie zespół Avocado porwał publiczność zebraną przy Starym Dworcu do wspólnej zabawy.

Każdego dnia po zmroku można było podziwiać aranżacje świetlne, które niesamowicie wyglądały w pięknych okolicznościach Starego Dworca i Parku Zdrojowego.

Goczałkowicki Festiwal Róż został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. Organizatorzy dziękują lokalnym ogrodnikom za wsparcie imprezy oraz przekazanie kwiatów. Festiwal dofinansowano z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Imprezę wsparli Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu "Gwarek" oraz Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój.

ar / czecho.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.