Wiadomości

  • 12 lipca 2021
  • wyświetleń: 6877

Czym się różni Xbox Game Pass od Xbox Game Pass Ultimate?

Materiał partnera:

Abonament Xbox Game Pass rośnie w siłę - subskrybentów cały czas przybywa, tak samo jak gier w ofercie Usługa należy do Microsoftu, który uruchomił ją w czerwcu 2017 roku. Od tego momentu subskrypcja zdążyła zdobyć serca i portfele milionów graczy, którzy cenią ją sobie przede wszystkim za stosunek jakości do ceny. Na rynku istnieją dwie wersje abonamentu XGP: Xbox Game Pass i Xbox Game Pass Ultimate. W niniejszym tekście wyjaśnimy sobie, czym się one różnią. Zaczynajmy!

xbox game pass ultimate


Xbox Game Pass a Xbox Game Pass Ultimate - różnice pomiędzy abonamentamiNa samym początku wypada wspomnieć, że obie wersje abonamentu różni cena. "Zwykły" Game Pass to wydatek rzędu 40 zł na miesiąc, natomiast wydanie Ultimate jest o 15 zł droższe. Różnica jest jednak uzasadniona, bo "Ultimate" oferuje zauważalnie więcej niż podstawowa subskrypcja. W przypadku obu usług użytkownicy otrzymują dostęp do szerokiej biblioteki gier, jednak osoby, które wybiorą Xbox Game Pass, będą mogły uruchamiać produkcje z tylko jednej platformy - PC lub konsol. Z kolei posiadacze XGPU mogą jednocześnie grać w tytuły na PC, konsolach i w chmurze przez Xbox Cloud Gaming.

Warto jeszcze wspomnieć, że w cenie Xbox Game Pass Ultimate zawarto też abonament Xbox Live Gold, który pozwala na granie po sieci i zapewnia dostęp do ekskluzywnych zniżek na gry sklepie Microsoftu. Jakby tego było mało, subskrybenci mogą liczyć na specjalne bonusy w postaci np. przedmiotów do gier.

Xbox Game Pass czy Xbox Game Pass Ultimate - co wybrać?Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie samodzielnie, bo wszyscy mają różne potrzeby. Xbox Game Pass będzie dobrym wyborem dla osób, które grają jedynie w gry singleplayer, natomiast Ultimate sprawdzi się lepiej w przypadku graczy lubiących zabawę online. Abonament XGPU będzie też niezbędny dla wszystkich, którym zależy na możliwości gry w chmurze.

Nie da się ukryć, że Xbox Game Pass Ultimate oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny. Sam Xbox Live Gold to 29 zł miesięcznie, a podstawowy Game Pass - 40 zł. Sumując te kwoty dzięki szybkiej matematyce, wychodzi nam aż 69 zł, a w skali miesiąca to spory wydatek. XGPU kosztuje 55 zł, a to cena, którą zdecydowanie łatwiej przełknąć.

Pod koniec warto wspomnieć, że wcale nie trzeba tyle wydawać, aby móc korzystać z tego abonamentu. Wystarczy uruchomić przeglądarkę internetową i poszukać promocji, których przecież nigdy nie brakuje. Czasami subskrypcję Microsoftu można kupić nawet o połowę taniej, a biorąc pod uwagę korzyści płynące z jej posiadania, mowa o niewiarygodnie małych pieniądzach.

Gdzie kupić XGP lub XGPU?Miejsc, w których można kupić Xbox Game Pass lub Xbox Game Pass Ultimate, jest naprawdę sporo. Najprościej dokonać zakupu na oficjalnej stronie Microsoftu, ale można też skorzystać z oferty wielu pośredników. Ponadto cała masa sklepów z elektroniką oferuje tzw. "zdrapki", które są dostępne także stacjonarnie. Mówiąc prościej - możliwości jest naprawdę sporo.

Czy warto kupić jedną z omawianych subskrypcji? Jak najbardziej - jeśli zależy ci na dostępie do całej masy gier za niewielkie pieniądze, to obecnie nie ma lepszej opcji niż XGP lub XGPU.