Wiadomości

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 860

Przed wizytą w kancelarii odszkodowawczej. Przygotowanie do spotkania z prawnikiem

Materiał partnera:

Kancelaria odszkodowawcza nie jest miejscem, do którego udajemy się codziennie. Choć szacuje się, że nawet 90% Polaków regularnie korzysta z porad prawnych, do specjalistów ds. odszkodowań zgłasza się ich znacznie mniej. Kiedy sprawa wymaga konsultacji z prawnikiem doświadczonym w dochodzeniu roszczeń, nie warto zwlekać. Przed umówieniem spotkania należy się jednak do niego odpowiednio przygotować.

adwokat,kancelaria


Na problemy z firmą ubezpieczeniową jest metoda! Zgłoś się do prawnikaDochodzenie odszkodowań jest złożoną procedurą. Bardzo często wymaga długotrwałych negocjacji z ubezpieczycielem, który albo oferuje zbyt niską kwotę, albo konsekwentnie odmawia jej wypłaty. Dla osób, które doznały szkody majątkowej (np. ucierpiały w wypadku, w którym poniosły uszczerbek na zdrowiu), walka z firmą ubezpieczeniową to zbyt wiele. Po ciężkich przeżyciach najczęściej zwyczajnie brakuje na nią sił. Rozwiązaniem jest zgłoszenie się do kancelarii odszkodowawczej i powierzenie swojej sprawy specjalistom. Przykładem takiego miejsca jest Centrum Pomocy Odszkodowawczej: https://www.tuodszkodowania.pl/ . Czekają w nim eksperci, doświadczeni w prowadzeniu najbardziej zawiłych spraw, między innymi o odszkodowania powypadkowe.

O czym należy pamiętać, przygotowując się do pierwszej konsultacji? Przed udaniem się na spotkanie z prawnikiem należy zadbać o zgromadzenie stosownej dokumentacji. To na jej podstawie będzie możliwe ubieganie się o należne świadczenie. Istotne są wszelkie dokumenty, mające związek ze sprawą, w tym wskazujące na sprawcę zdarzenia czy potwierdzające wydatki, związane z naprawą samochodu bądź kosztem leczenia i rehabilitacji. Jeśli poszkodowany dysponuje notatką urzędową sporządzoną przez policję, również ją powinien przedstawić prawnikowi. Słowem, już na pierwszą wizytę w kancelarii warto przynieść wszystkie dokumenty, które pomogą specjaliście dokładnie przeanalizować sprawę i podjąć odpowiednie działania.

Upewnij się, że wybrana kancelaria oferuje uczciwe zasady współpracyDobre kancelarie odszkodowawcze przyjmują sprawy bez opłat wstępnych i rozliczają się w modelu za efekt. To oznacza, że prowizja za reprezentację jest pobierana dopiero po wywalczeniu odszkodowania. Jej wysokość powinna zostać określona już na początku współpracy, po zapoznaniu się z dokumentacją. Wybierając specjalistów od odszkodowań dobrze jest rozglądać się za firmami, które stawiają na polubowne rozwiązywanie spraw. Prawnicy z AIF Kancelarii specjalizują się w odzyskiwaniu należności poza sądem, co udaje im się dzięki znajomości zaawansowanych technik negocjacyjnych. W ramach przygotowań do konsultacji sprawdź, czy dana kancelaria oferuje współpracę na takich zasadach, które Ci odpowiadają. Wszelkie wątpliwości wyjaśnij już na początku spotkania lub podczas konsultacji telefonicznych, które najczęściej są bezpłatne.