Wiadomości

  • 23 lipca 2021
  • wyświetleń: 2995

Czechowicki MRKS dokonał pierwszych ruchów transferowych

Czwartoligowa drużyna MRKS-u ma już za sobą dwa - zwycięskie mecze sparingowe, w których trener Jarosław Kupis przyglądał się sporej grupie testowanych zawodników. W tej materii nie próżnuje również i kierownictwo czechowickiego klubu, bowiem w ostatnim czasie udało mu się dokonać pierwszych ruchów transferowych.

Stadion mosir legionów
Stadion MOSiR przy ulicy Legionów · fot. mp / czecho.pl


Miło jest nam poinformować, iż po kilku sezonach i występach w okolicznych klubach, do macierzystego klubu powrócił Paweł Kozioł. Niespełna 25-letni środkowy pomocnik swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w młodzieżowych ekipach MRKS-u, oraz lokalnej UMKS "Trójce", skąd trafił później do trzecioligowego wówczas LKS-u Czaniec, gdzie długo był podstawowym graczem. Ostatni rok reprezentował on z kolei barwy Spójni Landek - wicemistrza IV ligi śląskiej, gr. II poprzedniego sezonu. Prywatnie jest on bratem Tomasza, który kilka lat temu również grał w czechowickiej drużynie.

Nowym zawodnikiem MRKS-u został także utalentowany napastnik Szymon Gołuch, który urodził się 5 października 2002 roku, a ostatnie pół roku występował on w drużynie KS Bystra (bielska A-klasa). Nieco wcześniej zaliczył on także przygody z bielskimi klubami: BBTS Podbeskidzie, BTS Rekord i Zapora Wapienica.

Ponadto do czechowickiego czwartoligowca tego lata dołączyli inni gracze o statusie "młodzieżowca", którzy ukończyli wiek juniora reprezentując dotychczas lokalny UMKS "Trójka", tj.: bramkarz Rafał Grajcarek, oraz pomocnicy Dominik Kania i Bartłomiej Kobiela.

To z pewnością nie koniec ofensywy transferowej w czechowickim klubie, bowiem trwają zaawansowane rozmowy odnośnie pozyskania kolejnych zawodników, występujących w sparingach z łatką "testowani".

Z MRKS-em tego lata pożegnali się póki co Karol Lewandowski, Konrad Gondko i Wojciech Loranc, zaś do jednego ze śląskich trzecioligowców przymierzany jest Mateusz Wrana.

mp / czecho.pl

źródło: mrks.czechowice.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.