Wiadomości

  • 28 lipca 2021
  • wyświetleń: 3959

Prezenty spod Wawelu dla małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego

Liczne grono przyjaciół Szpitala Pediatrycznego powiększyło się o kolejną grupę ludzi wrażliwych na los chorych dzieci. Tym razem hojne dary dla małych pacjentów przyjechały do Bielska-Białej spod Wawelu, a ich ofiarodawcą była krakowska Fundacja "Funkomitywa".

Prezenty spod Wawelu dla małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego - 26.07.2021 · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Od początku pandemii koronawirusa prowadzimy projekt "Niezbędnik pacjenta", który polega na wyposażaniu oddziałów pediatrycznych w drobne zestawy upominkowe dla dzieci. Dzięki nim mali pacjenci w trakcie hospitalizacji mogą sobie zająć wolny czas, co wydaje się szczególnie istotne w obecnym czasie, z uwagi na ograniczenia związane z odwiedzinami oraz wykorzystywaniem służących do zabawy części wspólnych szpitali, na przykład świetlic czy pokoi zabaw. Dlatego dla każdego dziecka przygotowujemy indywidualny pakiet składający się między innymi z książeczek, kolorowanek, gier czy układanek, które umilają mu pobyt w szpitalu, a po zakończonym leczeniu są zabierane do domu - mówi Natalia Styrna, Wiceprezes Fundacji "Funkomitywa", która ze swoimi współpracownikami odwiedziła Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej przywożąc około dwadzieścia pudeł pełnych prezentów dla małych pacjentów.

Wśród darów była spora ilość gier zręcznościowych dla starszych dzieci, tzw. piłkarzyków, które zakupiła firma Lotos. Wartość darów to blisko 10 tysięcy zł. Prezenty od krakowskiej Fundacji zostały podzielone między oddziały Szpitala Pediatrycznego i trafiły do przebywających tam chorych dzieci. - Serdecznie dziękuję Fundacji "Funkomitywa" za ten piękny gest, który pacjentom naszego szpitala sprawił wiele radości - mówi Katarzyna Czauderna, p.o. Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

mp / czecho.pl

źródło: Szpital Pediatryczny

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.