czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1428

Jak wybrać dobrą karmę dla psa?

Materiał partnera:

Wybór odpowiedniego żywienia dla psa to bardzo ważna kwestia, której żaden właściciel nie może pominąć ani potraktować zbyt lekko. Od tego, jak karmimy naszego pupila zależy nie tylko jego samopoczucie, ale również o wiele więcej. Jak poprawnie wybrać karmę suchą i mokrą dla psa? Na co zwrócić szczególną uwagę i o czym pamiętać wybierając sklep, w którym będziemy się zaopatrywać?

1. Dlaczego żywienie psa jest ważne?
2. Jaka karma dla psa?
3. Gdzie można kupić karmę dla psa?
4. O czym pamiętać wybierając karmę dla dorosłych psów?

Dlaczego żywienie psa jest ważne?Decydując się na posiadanie psa musimy pamiętać o tym, że bierzemy za naszego czworonoga pełną odpowiedzialność. Liczy się nie tylko to, że damy zwierzęciu dobry dom i uczucie, ale również to jak będziemy o niego dbać. Jednym z podstawowych aspektów posiadania zwierzęcia jest zapewnienie mu odpowiedniego żywienia. Dotyczy to nie tylko dorosłych psów ras o specjalnych wymaganiach, ale każdego pupila, jakiego zdecydujemy się wziąć pod nasz dach. Od tego, jak będziemy go karmić zależy nie tylko to, czy będzie miał poprawną masę ciała i sylwetkę, ale również to, czy zachowa dobre zdrowie i samopoczucie. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie Apetete.

Jaka karma dla psa?Psy są zwierzętami mięsożernymi, co oznacza że ich dieta powinna składać się głównie z mięsa i produktów odzwierzęcych. Kluczowym składnikiem w ich codziennym żywieniu powinny być również warzywa, niektóre owoce i naturalne oleje, z których zwierzę będzie w stanie czerpać niezbędne składniki odżywcze. Z kolei zboża i produkty zbożowe nie powinny występować w ich jadłospisie w ogóle, ponieważ na dłuższą metę mogą prowadzić do chorób układu pokarmowego. Co więcej, inny skład karmy powinniśmy rozważyć w przypadku młodych psów ras wszelakich, a inny w przypadku już dorosłych czworonogów. Dodatkowo jeżeli nasz pies posiada specjalne potrzeby żywieniowe, najlepszym wyjściem jest skonsultowanie jego diety z weterynarzem.

Co do zasady jednak możemy wyróżnić trzy najważniejsze grupy pokarmów dla naszych pupili. Są to kolejno:
  • sucha karma: podstawowy składnik diety wielu psów, którego skład powinien dostarczać im wszystkich niezbędnych mikro- i makroelementów;
  • mokra karma: dodatek do karmy suchej, dzięki któremu urozmaicimy dietę naszemu czworonogowi;
  • przysmaki: drobne kąski, idealne do nagradzania psa przy okazji nauki lub w zabawie.


Gdzie można kupić karmę dla psa?Karmy suche dla psów dorosłych i szczeniaków są dostępne w wielu sklepach zoologicznych, zarówno tych stacjonarnych jak i przez internet. Wybierając miejsce, w którym zdecydujemy się na zakup warto jest wcześniej sprawdzić, czy posiada ono interesujące nas marki i żywność wysokiej jakości - dzięki temu zapewnimy naszemu pupilowi dobre posiłki, a także będzie nam łatwiej utrzymać go w dobrym zdrowiu przez długie lata. Pamiętajmy również, że karma dla psa to podstawowy produkt pierwszej potrzeby, w związku z czym nie powinniśmy na nim oszczędzać.

O czym pamiętać wybierając karmę dla dorosłych psów?Kupując mokrą lub suchą karmę możemy wziąć pod uwagę nie tylko jej jakość, ale również przeznaczenie. Produkty dla psów aktywnych, po sterylizacji czy ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi mają nieco inny skład i dzięki temu mogą zostać lepiej dopasowane do potrzeb naszego zwierzaka. Jeżeli zastanawiamy się nad zakupem dedykowanej karmy dla psa, warto wcześniej skonsultować się z weterynarzem - dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrany produkt faktycznie sprawdzi się w przypadku naszego pupila.