czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2734

Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadził pod wpływem

Policyjni wywiadowcy zatrzymali 28-latka, który pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia pojazdów kierował osobową kią. Podczas kontroli stróże prawa znaleźli przy nim narkotyki, jest także podejrzewany o prowadzenie pojazdu pod wpływem środków odurzających. Grozi mu kara nawet 5 lat za kratami.

Reklama

policja, radiowóz
Miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Prowadził pod wpływem


W nocy ze środy na czwartek policyjni wywiadowcy z bielskiego wydziału prewencji patrolowali ulicę Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach. Kilka minut po północy zwrócili uwagę na osobową kię, której sposób jazdy wskazywał, że kierowca może być nietrzeźwy. Po zatrzymaniu pojazdu do kontroli drogowej spostrzegli, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest mocno odurzony, poruszał się i mówił otępiale, miał trudności z utrzymaniem równowagi. Badanie policyjnym narkotesterem potwierdziło, że znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Podczas dalszych czynności służbowych stróże prawa znaleźli przy nim kilka porcji syntetycznego narkotyku, a po sprawdzeniu go w policyjnej bazie danych okazało się, że ma orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Osobowa kia, którą prowadził, nie miała aktualnych badań technicznych ani obowiązkowego ubezpieczenia OC pojazdu. 28-letni mieszkaniec Bielska-Białej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Następnego dnia usłyszał zarzuty złamania sądowego orzeczenia zakazującego prowadzenia pojazdów i posiadania narkotyków. Jest też podejrzewany o jazdę pod ich wpływem. Za przestępstwa, których się dopuścił, może spędzić za kratami nawet 5 lat.

mp / czecho.pl

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.