Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 9386

Od 12 grudnia z Katowic do Wisły z pominięciem Czechowic-Dziedzic

Jak informuje portal Koleje Śląska Cieszyńskiego od 12 grudnia pociągi z Katowic do Wisły pojadą jak dawniej, czyli z pominięciem stacji Czechowice-Dziedzice.

most
Stary i nowy most kolejowy na Wiśle · fot. PKP PLK


- Zgodnie z deklaracją wykonawcy robót modernizacyjnych węzła w Czechowicach-Dziedzicach - firmy Budimex SA na spotkaniu z przewoźnikami z dnia 7 lipca br. dotyczącego zmian fazowania robót i otwarcia nowego przebiegu linii kolejowej nr 150 (Most Wisła - Ochodza) pociągi w kierunku do i z Wisły Głębce przejadą nim już od 12 grudnia br. (zamiast od marca 2022). W przyszłym roku po certyfikacji tej linii zostanie na niej podniesiona prędkość do 160 km/h - poinformował portal Koleje Śląska Cieszyńskiego.

Od grudnia br. przewidywany czas przejazdu pociągów przyspieszonych z Katowic do Wisły Uzdrowiska wyniesie ok. 90-105 min, natomiast z Katowic do Skoczowa między 60 a 68 min.

ab / czecho.pl

źródło: Koleje Śląska Cieszyńskiego / Facebook

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.